Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harcosok klubja, hülyeség...

Harcosok klubja, hülyeség vagy sem?

Figyelt kérdés
A filmben ugyebár a főhősünk beképzeli magának Tyler Durdent, ez a való életben megvalósulhat bárkinél? Milyen kiváltó tényezők hozhatják létre ezt az állapotot? Tényleg létezik ilyen? A skizofrének is valamelyest ezt az állapotot élik meg, csak mondjuk hangokkal? Szerintetek elrugaszkodik a valóságtól, vagy ténylegesen az ember képes ilyen dolgokat beképzelni mint a filmben, azért hogy egy vágya létrejöjjön?
2011. okt. 17. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok szakértő, de szerintem ilyen szempontból ez teljesen reális. Nem minden skizofrén hangokat hall, vannak akik látnak embereket pont mint a filmben. Ajánlom neked az "Egy csodálatos elme" c filmet, ott részletesebben be van mutatva a skizofrénia, a harcosok klubjában nem ez a film lényege.
2011. okt. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Ne használd hibásan a skizofrén-kifejezést, az ugyanis nem egyenlő a disszociatív személyiségzavarral, közkeletűbb nevén a tudathasadással.

A skizofréniásoknak nincs többszörös személyiségük, ellenben olyan kóros elmeállapotban vannak, mikor felbomlik a gondolatok, érzések és cselekedetek közötti összhang, így tehát hangokat hallhatnak, dolgokat láthatnak, téveszmés gondolataik lehetnek.


Ami azt illeti, mindkét betegség régóta létezik, és igen, vannak olyan esetek is, mikor a betegek személyisége valóban szétválik kettő, vagy több más személyiségre, ill. erősen hallucinál mindenfélét, a film ebből a szempontból tehát hiteles.

2011. okt. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! És a kiváltó tényezők mik lehetnek? Hogy az ember egy ehhez hasonló állapotot érjen el? Ti nem gondoltatok még arra hogy ennek akár haszna is lehetne? Lehet a valóságban rosszabb lenne, de valahogy beleszoktam gondolni ha nekem is lenne egy ilyen "társam" akkor nem is lenne szükségem az emberiségre:).

Mindenesetre bámulatos, hogy az emberi agya mikre nem képes...

2011. okt. 18. 10:41
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

'ha nekem is lenne egy ilyen "társam" akkor nem is lenne szükségem az emberiségre:)' - milyen társ? Aki egy ideig a legjobb barátod, majd irányítóvá válik az életedben és nem tudod kikapcsolni? Nem tudsz dönteni, nem látsz tisztán??

Pont, hogy erről szól a film!


Tyler Durden mindenkiben benne van! - mindenkinek van valahol ott legmélyen egy hang, ami néha azt mondja unalmas vagy. Ami kalandot szeretne és félelem mentes életet. (Ha nincs mit vesztened, bátor leszel, át adod az irányítást)

Nem kell, hogy skizofrén légy hozzá. Bármikor azonosulhatsz ezzel az éneddel. Bármelyik nap tönkre vághat, ha hagyod!!

2012. máj. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!