Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért mondják olyan sokan,...

Miért mondják olyan sokan, hogy az új Star Wars filmek sz@rok a régiekhez képest?

Figyelt kérdés
Én mindegyiket szeretem és megnéztem már vagy hatszor, de még sosem jutott eszembe, hogy az úja rosszabbak lennének. Vagy ez csak valami sznobság, hogy a régi filmeket istenítik, az újakat meg lenézik?
2011. okt. 19. 08:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a magyar mozipremieren láttam először a régi sorozatot, 8éves lehettem. A régi politikai rendszerben nagyon kevés külföldi filmet engedélyeztek vetíteni és sok év késéssel értek csak a filmek a magyar mozikba, a Star Wars-al is így volt ez. Abban az időben se internet, se videó lejátszó, se semmi nem volt. Két tévé csatorna létezett csak és hétfőnként teljes adásszünet volt, ha meg volt adás, akkor cenzúrázott tartalmú moslékot adtak. No ebben az időszakban a mozi felért egy vidámparkkal, a Star Wars pedig olyan volt, mintha ma részese lehetnél egy holdutazásnak! Borzasztóan oda volt kicsi és nagy, felnőtt és gyerek a sorozatért. Beégett mindenkinek az a hangulat és élmény, amit átélt és ez rögződött mélyen. Kultikussá vált, egy fogalommá a Star Wars. Olyan "megszentségteleníthetetlenné". Kidobták aztán az új részeket sorban és mindenki csalódott (én is). Nyoma sem volt a régi hangulatnak, komolytalan és gyerekes lett az egész. Jar-jar bings miatt az 1.részt pl soha nem néztem meg másodszor, de a 3. és 4. részt is csak 2-3szor láttam, míg a régi részeket nagyon sokszor, éppen ma is gondoltam rá, hogy megnézem. Egészen egyszerűen az új részeknek nincsen meg az a varázslatos hangulata, mint a régieknek és az új részek nagyon gyerekesek. Nekem a sok látványelem sem jön be, sokkal jobb volt a régi részek korlátozottabb látványvilága. Az újban el van túlozva, látszik rajta az erőlködés, hogy valami nagyot akartak alkotni, de bele estek a giccs és a túlzás kategóriájába, ami megölte az egészet! Én így látom a magam részéről a dolgot és semmiféle sznobság nincsen mögötte részemről. Én lennék a legboldogabb, ha ugyanúgy élvezhetném az új részeket, mint a régieket, de nem megy sajnos. Amúgy a velem egykorú barátaim is ugyanígy érzik, gyakori téma ez. Szerintem nyugdíjas korunkban is beszélni fogunk róla (nem vicc), mármint a Star Wars-ról. Komoly felnőttek vagyunk, családosak, de ezt a témát nem lehet kinőni, ez az életünk része! 36/F
2011. okt. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Van még olyan, hogy valaki azért mond valamit, mert úgy gondolja, úgy érzi.

Én a látványt említeném. A régi makettekkel, modellekkel megoldott sokkal valószerűbb számomra, mint a számítógéppel animált. Nyilván több lehetőséget ad a modern technika, de olyan lett, mint egy jobb felbontású videójáték.

2011. okt. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát szerintem a gyerekesség mindkét trilógiára jellemző, mivel ez a történet gyakorlatilag egy mese. Számomra a Mese, mert ezen nőttem fel (bár csak 21 éves vagyok). Először csak a könyveket olvastam, mert nem volt pénzem hogy megvegyem (akkor még) video-kazettán, de már akkor beleszerettem a történetbe. Amikor meg láttam a filmeket az tényleg varázslatos volt. Bár lehet hogy ez az én generációmra jellemző (túl sokat ülünk számítógépek előtt), de én inkább a régi részekben alkalmazott látványelemeket mosolygom meg néha (de semmiképp sem lenézően). Én nem érzek minőségbeli különbséget a régi és új részek között.
2011. okt. 19. 11:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten, annak örülnék, ha a régieket újraforgatnák.
2011. okt. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezen már én is elgondolkodtam. Nem rossz ötlet, de a történetükön semmiképp sem szabadna változtatni.
2011. okt. 19. 15:01
 6/7 anonim ***** válasza:
jaja a történetükön semmiképpen... de a szereplőkön meg a technikán, meg a grafikán igen.....
2011. okt. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem rosszak az újak,de érezni rajta,hogy megrendelésre készült,nem egy őszinte folytatás.

Ahogy írták is az első még csak-csak őszinte és infantilis is ezért,gondolom ezért olyan nagy a kontraszt az 1. és a 3. között.

Mindent egybevetve nekem az új széria tetszik jobban,mert gyakorlatilag egy negatív karakterre épül az egész az ő története.

A régiben is Vader,az Uralkodó,Boba Fett és Jabba voltak az érdekesek számomra.

Ha újranézem,akkor is mindig rájuk tekerek.

2011. okt. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!