Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a velemenyetek a Hacktion...

Mi a velemenyetek a Hacktion c. uj magyar sorozatrol?

Figyelt kérdés
Nekem tetszik eleg jo minosegu a magyar sorozatokhoz kepest,kedvencem Daemon- Szente Vajk.
2011. okt. 22. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Már a promó alapján lehetett tudni, hogy hulladék lesz, és valóban. 1 perc bőven elég volt belőle, még sok is. Látszik, hogy se pénz, se ötlet nem volt elég szokás szerint, Oroszlán Szonja ugyanolyan idegesítő és bandzsa, mint eddig, plusz mindenki más is. Már maga az alaptörténet banális és nevetséges a magyar viszonylatokhoz képest, ráadásul ordít az egészről, hogy amerikai sorozatokat akartak lekoppintani (24, stb), csak épp a hasonló stílus és történet közel sem elég, tehetség és hozzáértés is kell, az ilyenfajta professzionalizmus azonban tökéletesen hiányzik a magyar filmesekből, mivel nem gyökeredzett meg az elmúlt években, nincs hagyománya nálunk az ilyen jellegű sorozatoknak, csak ezt valahogy senki nem hajlandó elfogadni, és inkább olyan téren teljesíteni, amiben valóban jók lennének...


Gondolom, jó sok pénzt elköltöttek rá, de sosem lesz belőle olyan zászlóshajó, mint a retekklub anyátokközt-jéből, mivel egyszerűen nem lesz elég közpénz a gyártásra és az erős marketingre (bulvársajtó). Szerintem jó esetben néhány szezont presztízsből kiizzadnak magukból az alkotók és az MTV, de aztán szépen abbahagyják, miután elfogy a pénz és nem nő a nézettség.


Szente Vajk - Daemon... talán Virtual Daemon, mi? Rém ötletes névválasztás... -.-"

2011. okt. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jó sorozat, tetszik
2011. nov. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mint informatikus, természetesen nem úgy tekintek rá mint valami dokumentum filmre, hogy mindennek hitelesnek kell lenni. Természetes hogy a hackelés nem ilyen, de szórakoztat és az már elég. Csak azért fikázni mert magyar - felesleges. Szerintem egész jó. Én lájkolom!


[link]

2011. nov. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is informatikus vagyok, és egy 1-től 5-ig tartó zárt intervallumon egy 3,5-4-est érdemelne. Azért csak ennyit, mert ámbár Magyarországon, kevés pénzből, de lelkes színészgárdával próbálnak valamilyen 24 órához hasonlító sorozatot csiholni - ami úgy nagyjából sikerült is - vannak benne apró gixerek - nemcsak informatikai szempontból (és egy szubkultúráról, szűkebb rétegnek szóló sorozatnál erre azért erősebben kéne ügyelni!).


Pár megjegyzés:

"Látszik, hogy se pénz, se ötlet nem volt elég szokás szerint"

Kevés pénzből mégis mi a fittyfenét vársz? Avatart? Swordfish-t?


"de sosem lesz belőle olyan zászlóshajó, mint a retekklub anyátokközt-jéből"

A Barátok közt-tel nem érdemes összehasonlítani ezt a sorozatot. Egyrészt más a célközönség (a Hacktion rétegközönségnek szánt, a Barátok közt meg a "plebsnek"), másrészt más a támogatói kőr, harmadrészt a Barátok közt külföldi írók (Josie Ward, Greg Stevens) és producer (Thorsten Degen) által kreált sorozat.


"Szerintem jó esetben néhány szezont presztízsből kiizzadnak magukból az alkotók és az MTV, de aztán szépen abbahagyják, miután elfogy a pénz és nem nő a nézettség."

Sajnos nehéz fába vágták a fejszéjüket az alkotók - így eléggé Firefly (ez egy sci-fi sorozat volt az USA-ban, azt az alacsony nézettségre történő tekintettel szedték le a műsorról - mint később kiderült, a rajongók nagy szomorúságára)-szindrómát sejtek én is.


"Szente Vajk - Daemon... talán Virtual Daemon, mi? Rém ötletes névválasztás... -.-""

daemon: a Unix/Linux rendszerekben ezek a háttérben futó programok - ilyen például a webszerver is.

Másrészt ezzel utalnak a srác "feketekalapos hacker" mivoltára, "ördögi természetére".

2011. nov. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Úgy vagyok vele,hogy a hibái ellenére szerethető sorozat. Sajna sokan vannak, akik nem adnak esélyt neki, inkább átváltanak valami megszokott amerikai szarra. Lehet, hogy ez is szar, de a mienk. Úgyhogy inkább ezt nézem. Pláne külföldön.
2012. febr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!