Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Sorozat kedvelők tudtok...

Sorozat kedvelők tudtok választ adni?

Figyelt kérdés

én nem szoktam tv-t nézni, így nem tudok ki mit kedvel a sorozatokban, írnátok nekem sorozatokat, és azt is leírnátok h miért szeretitek? érdekelne, hogy manapság mit,s miért szeretik az emberek :)))))

minél többet írtok annál jobban megértem

köszönöm ^^


2011. nov. 4. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Én sem nézek tv-t évek óta, mert semmi érdekes nincs benne számomra, talán csak a természetfilmek, de már azok is fent vannak a neten.

Kedvenceim: Gyilkos elmék, CSI Las Vegas, Dr. Csont, Odaát, Így jártam anyátokkal, The killing, Grimm és még van egy-kettő. Ahhoz ragaszkodom, hogy azért valami szellemi értéke is legyen a történetnek, és ne ilyen latin szappanopera meg szerelmes nyávogás legyen, vagy ahol hülyét csinálnak magukból. Ezen belül csak az szab határt, hogy kinek mi az érdeklődési köre. Engem nyilvánvalóan a nyomozós, misztikus történetek érdekelnek. :D Ha ésszel csinálja az ember, és nem függő lesz akkor nagyon sok haszna van. Kikapcsol, lehet vele barátokat találni, egy biztos pont amikor tudod, hogy x időpontban ezt fogod nézni és ez megnyugtat. Én péntekenként szoktam megnézni az összeset ami érdekel, és egész rituálé tartozik hozzá. Kiléphetsz egy kicsit a valóságból, bizonyos filmeknél pedig örülhetsz hogy ez hála az égnek nem a valóság :D. Én félek a "csúnya" filmektől, és ezekkel krimisorozatokkal tudatosan szoktattam magam hozzá. Persze horrort, thrillert ma sem vagyok hajlandó nézni meg nem is tartom őket sokra. Egy nagyon fontos dolog, hogy szinte ezekkel tanultam meg angolul mert amit az iskolában tanítanak annak a valós életben szinte semmi haszna nincs. Aztán elkezdtem angolul nézni ezeket a sorozatokat és döbbenetes végiggondolni hogy mennyit fejlődtem.

Próbáltam filmeket is nézni, ha már a sorozatokba így belejöttem, de mostmár ezek egyszerűen túl rövidek... Teljes összevisszaságnak látom az egészet, amikor a nagy válozásokat pár perc alatt mutatják be, mert hát nincs idő. Mintha ugrálna a történet és a szereplők jelleme mert nem lehet kifejteni. A sorozatokban erre akár évek is rendelkezésre állhatnak. A sorozatok színészei sokkal emberközelibbek, nem szálltak el, mint a nagy sztárok, és kinézetben is sokkal valóságosabbak, könnyebb szeretni őket. A környezet és az idővezetés is legtöbbször valóságos. Amikor a karácsonyfa mellett nézed az epizódot akkor legtöbbször ott is karácsony van és nem valami teljesen más és ezzel együtt próbálják ezen időszakok problémáit bemutatni. Természetesen a sorozat témájához illően. Nagyobb társadalmi vagy politikai eseményeket is sokszor "megbeszélnek". Sok dolog van amit ezekből ismertem meg, vagy mert amúgy nem érdekelt de a sorozat miatt felfigyeltem rá, vagy mert sosem tudhattam volna meg véletlenül.

2011. nov. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Született feleségek

Helyszínelők (összes)

Döglött akták

Gyilkos elmék

Dr House

Dokik

Felhőtlen Philadelphia

Szellemekkel suttogó

Szex és New York

A pletykafészek

Hirtelen ennyi.:)

2011. nov. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Mcleod lányai én imádom ez 8 évados! :) A császárnő, Marichuy-A szerelem diadala,A bosszú álarca,Candy (imádtam),A klón,mindörökké szerelem, Marina,Árva angyal,Seherezádé,Ezel-bosszú mindhalálig (,Glee-sztárok leszünk,A bosszú, Paula és Paulina, A betolakodó ,A szív útjai, Az ős forrás,Esperanza.Most jut eszembe van még egy ami évados sori Dr.Csont imádom és vicces is + a Hetedik mennyország ! :) most hirtelen ennyi jutott eszembe
2011. nov. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Manapság leginkább Doctor Who-t nézek, aztán ott a Chuck, Misfits, Bones (Dr Csont magyarul), Sherlock.

Régebben néztem Buffy-t, Angel-t, Veronica Marsot, de ezeknek már sajnos vége.

Egyiket sem tévében nézem, letöltöm, mert így egyszerűbb, nincs reklám és még angolt is tanulok vele.

És amit szeretek a sorozatokban: tovább tartanak mint egy-egy film, jobban megismerem a szereplőket, több minden történik, és jó látni a szereplőket változni, fejlődni.

2011. dec. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!