Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy ami rajzfilm, az gyerekek is megnézhetik?

Figyelt kérdés

Egy fórumot olvastam ezelőtt, ahol a fórumozók azt mesélték, hogy gyermekkorukban látták Az Idő Urai című animációs művet, de nagyon féltek tőle. Aztán eszembe jutott, hogy amiket mostanában vetítgetnek a moziban, az sem való mind gyerekeknek. Sőt, még a hetedik Harry Potterre is vittek négy-ötéveseket. Az egyik el is bőgte magát hangosan, ki kellett vinni. A szülőnek nem tűnik fel, hogy az nem gyerekfilm?

Volt még hasonló eset, régebben sokat jártam moziba, és gyakran előfordult, hogy olyan filmekre vittek óvodáskorú gyereket, ami egyáltalán nem nekik valók. Például a Shrekek se. Egyik ismerősöm gyereke fél a Shrektől, de nem a szereplőtől, hanem magától az egész filmtől.


2011. dec. 11. 21:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én nagyobbik fiam elég stramm gyerek,és szinte semmitől nem fél.

Én is elvittem 3 évesen a Shrekre,nem félt.Eljött velünk a barátja is,ő azóta sem nézi meg,mert fél.


A szülők tudják,hogy milyen természetű a gyerekük,és mit lehet vele megnézni.

Az én fiam is imádja a Harry Pottert,de a 7.részt nem szabad most még megnéznie.


Engem inkább az bosszant,hogy sok olyan filmet csinálnak gyerekeknek,ami nem is nekik való.Inkább a felnőtteknek van mondandója,nem a gyerekeknek.

Pl. Verdák 2-t is láttuk,de nem hiszem,hogy gyerekeknek való lenne,teljesen elfelnőttesítették.

2011. dec. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mert akik ezt hiszik, azok hülyék. Az embereknek halványlila fingjuk sincs a filmekről, és azt hiszik, hogy a korhatárbesorolás csak valami vicc, holott azért nem minden esetben.

A szülők, akik maguk sincsenek tudatában a filmekben látottaknak, az alapján döntenek, hogy szerintük mi való a gyereküknek és mi nem. Ha azt olvassák, gyerekfilm, minden további nélkül elviszik rá a kicsi gyereküket is, olyasmire is, ami rohadtul nem kisgyerekeknek való, aztán csodálkoznak, hogy a gyerek miért kezd üvölteni, vagy miért ijed meg.

Az emberek általában összemossák a rajzfilm és a gyerekeknek szóló filmek fogalmát, azaz azt gondolják, hogy ha valami rajzfilm, akkor azt automatikusan a gyerek is megnézheti. Ezzel együtt én most így kapásból 10 címet is fel tudnék sorolni, amik rajzoltak, a gyerekeknek való megtekintés mégsem ajánlott.

De az emberek hülyék, és nem tudják, mi micsoda, nem olvasnak utána, nem tájékozódnak, csak mennek a plázába, és elkezdik a kisgyerekeik agyát tömni az amerikai szeméttel. Csoda-e, hogy ezek után a gyerekek is félőrültek lesznek, mert már egészen kiskoruktól kezdve átmossák az agyukat erőszakos, és nem nekik való tartalmakkal?

De ezt magyarázd el egy tájékozatlan és igénytelen szülőnek, vagy egy olyannak, aki egész nap robotol, és örül, ha a gyerek 1,5 órát nyugton van, amíg néz valamit.


Én is láttam gyerekként Az idő urait, de egyáltalán nem féltem tőle, ellenben nem értettem belőle egy szót sem, hiszen túl kicsi voltam még. Ez egyértelműen nem kisgyerekeknek való rajzfilm.

2011. dec. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!