Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit tudnátok még felsorolni,...

Mit tudnátok még felsorolni, ami minden akció vagy romantikus filmben benne van?

Figyelt kérdés

Mostanában mindkét műfajból néztem párat és össze szedtem a közös jellemzőket:

Akció film:


- több bomba nő, akik közül egyikkel a főhős összejön

- ha több része is van a filmnek akkor kevés kivétellel de a főhősnek minden részben más nője van

- a főhős segítője vagy egy zseni, vagy ezermester általában bugyuta de szerethető karakter, de mindenképpen régi haverok

- a főhős kemény figura, de vajból van a szíve

- a főhős menti meg a világot

- a főhős nagyon jó vezet, kezeli a fegyvereket, és verekedik

- autós üldözés, robbantás, lövöldözés, verekedés stb.


Romantikus film:

- a főszereplő a legszebb, a mellékszereplő hölgyek nem lehetnek nála szebbek (itt most a sminket, és a ruhát értem)

- a pasi főszereplő mindig összejön a film végén a főszereplő nővel de nem akárhogyan. Általában a film végén összevesznek és mindig a pasi rohan a nő után és kér bocsánatot tőle (két kivételt láttam idáig: Csak szex és más semmi, ház a tónál, itt a nő rohan a pasi után)

- a pasi mindig romantikus de egyben férfias is, jó humora van, de általában ő követ el hülyeségeket a film alatt

- a pasi haveri köre ad vagy nagyon jó vagy nagyon rossz tanácsot, humorosak, de bugyutábbak, és szerethető karakterek

- családok a romantikus filmekben: általában szerethető karakterek a szülők, vagy nagyon szegények vagy nagyon gazdagok. A szülőkre is jellemző, hogy az apa csinál általában hülyeséget, és a felesége és/vagy lánya hozza helyre a dolgokat.


Biztos minden jellemzőre lehet kivételt írni de általában ezek jellemzőek a két műfajra.


2011. dec. 12. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szép kis leírást készítettél:))Egyetértek.


de annyival kiegészíteném a romantikust,hogy:

-gyakori,mikor a nő csinál hülyeségeket és persze a férfi nagynehezen megbocsát.

2011. dec. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ez igaz és olyankor egy kicsit cinikus is :D
2011. dec. 12. 16:33
 3/3 anonim ***** válasza:

mindkét fajta filmben vannak szereplők

illetve beszélni is szoktak

2011. dec. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!