Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » 80-as évek filmjei?

80-as évek filmjei?

Figyelt kérdés

Mondanátok olyan filmeket, amelyekből nagy részletességgel megismerhetem és talán átérezhetem az 1980-as évek amerikai "életérzését"?

A suliban, ezt a feladatot kaptam a téli szünetben. Köszi a segítségeteket! 20/L


2011. dec. 12. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Cobra, Kommandó, Halálos Fegyver, talán az első két Die Hard (bár a második már a 90-es években játszódik). Igaz hogy ezek akció filmek, de abban a korban készültek, és nagyon ott vannak. Még a piszkos alkut is idesorolnám, a Rambókat, talán a 4. Rockyt, meg még gondolkozok. Egy csomó ilyen filmem van ugyanis.
2011. dec. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Igaz, hogy az általad említett filmek mindegyikében egy 30 és 40 év közti férfi játsza a főrszerepet?

Melyik filmekből ismerem meg a legjobban a korabeli átlag amerikai emberek gondolkodását? A tanárunk csak annyit mondott, hogy lazák és optimisták voltak (rágó és kóla), gazdagságra vágytak, amire akkoriban volt az átlagemberek számára legjobb esély. A 70-es évek "szegénysége" után, a 80-as években az USA tényleg a megvalósult álmok országa volt?

2011. dec. 12. 21:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első és utolsó kérdésre egyértelműen IGEN a válasz. :)

Sok amerikai politikus még a mai napig úgy emlegeti azt az évtizedet, mint a "boldog 80-as évek".

Sajnos mi magyarok a 80-as éveket, egészen máshogy éltük meg...

Szerintem, ha az életérzésre vagy kíváncsi, olyan filmeket nézz meg, mint a KOKTÉL, DOLGOZÓ LÁNY vagy a TŐZSDECÁPÁK.

2011. dec. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az Amerikai pszicho beleillik a témádba teljesen,de nem olyan régi film,csak a 80as évekbe van helyezve.
2011. dec. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A Super 8-at is megnézheted. Igaz, mai film, de a 80-as években játszódik és nagyon is jól visszaadja azoknak az időknek a fílingjét.


Továbbá Koldusbottal Beverly Hills-ben

Meglógtam a Ferrarival

Egy Rém Rendes Család

Frászkarika

Péntek 13 1-8.

A Sebhelyesarcú

Az Elveszett Fiúk

Az Élőhalottak Visszatérnek

Alkonytájt - Near Dark

Poltergeist - Kopogó Szellem

Üvöltés

Rémálom az Elm utcában 1-5.

2011. dec. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező nem ilyen filmekre gondol.

Az akkor feelinget talán a Vissza a jövőbe filmekből ismerheted meg a legjobban. És érdemes még megismerni az a korbeli zenéket is.

Annyit még meg kell jegyeznem, hogy a 80-as évek átlagembere már nagyon modernnek tartotta magát, ugyanis ebben az évtizedben rengeteg technika újítás volt: mikrohullámú sütő, CD-lemez, video, számítógépek, mobil telefonok és az internet is.

2011. dec. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia, az első válaszoló vagyok. Igen, ezekben mind kivétel nélkül 30-40 körüli férfiak játszottak, akik a testi erejükkel, szerencséjükkel, legyőzték a terroristákat, a kelet németeket, az oroszokat, az ex kommandósokat, a pszichopata sorozatgyilkosokat. Megéri őket megnézni, már csak unatkozás ellen is, bár nyílván nem a nőknek készültek ezek a filmek.
2011. dec. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
sziasztok! egy nagyon régi idióta filmet keresek annyira emlékszem belőle,hogy a srác mondja a csajnak hogy vigyázzon a cigére aztán sokkal később találkoznak és a csaj percekig fújja kifelé a füstöt valaki tudna nekem segíteni?
2012. febr. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!