Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan tudnak az emberek...

Hogyan tudnak az emberek horrort nézni? Mi az élvezet abban, ahogy mások a legdurvább kínokat élik át?

Figyelt kérdés
2011. dec. 17. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
2011. dec. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ugye tudod hogy csak film?
2011. dec. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó látni hogy mással (nem a nézővel) történik a baj. Mint középkorban a nyilvános akasztás.
2011. dec. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha kicsit megnézed az irodalomtörténetet, akkor láthatod, hogy majdnem minden horrorfilmnél voltak már lényegesen durvább drámák és irodalmi művek. A görög drámák, eposzok tele vannak erőszakkal és borzalmakkal, a rómaiak olyan módon mészárolták a keresztényeket, amit el sem tudsz képzelni (Olvasd el a Quo Vadis?-t), Shakespeare-t sem kellett félteni, ha egy kis gyilkolászásról volt szó, de akár a Grimm-meséket is megemlíthetném.


Lásd be, hogy az erőszak, a halál és a különféle egyéb borzalmak akármilyen ábrázolása sokkal mélyebbre nyúlik vissza az emberi történelemben, ezzel szemben filmeken alig 100 éve léteznek.


Tény, hogy vannak olyan horrorok, melyek öncélúan, pusztán csak az elborzasztás miatt mutatnak horrorisztikus jeleneteket, ugyanakkor vannak olyanok is, melyeknek komoly mondanivalójuk van, de kell némi intelligencia és tudásszint a megértéshez, ill. a látottaktól való elvonatkoztatáshoz.


Meg azért azt se felejtsük el (és szerintem te ezzel nem vagy tisztában), hogy a horrorfilmeken belül is vannak alműfajok. Szerintem te a gore, exploitation, stb. filmekre gondolsz, amik valóban elég véresek, és alapvetően a gyilkosságok minél naturalisztikusabb módon való bemutatására törekednek. Ez azonban csak a jéghegy csúcsa, ne ezek alapján dönts és ítélj.


A félelem és borzongás alapvető emberi érzelem, ami a vadonban nagyon hasznos volt, de a civilizált társadalomban már mesterséges ingerkeltéshez kell folyamodnunk, hiszen nem kell már pl. a barlangi medvétől félnünk. Az ember szeret mások tragédiájában és szerencsétlenségében "élvezkedni", mert ilyen a természetünk, akár tetszik, akár nem. Ilyenkor tudunk pl. annak örülni, hogy mindez nem velünk történik, hanem másokkal. Mindannyian kicsit zárt osztályra valók vagyunk, még te is, akár bevallod, akár nem.


Az a gond, hogy maga a világ olyan, hogy borzalmas, hiszen elég csak bekapcsolni egy híradót, hogy azonnal a nappalinkba jusson el egy-egy terrortámadás, háború, gyilkosság. Ilyenek az emberek, ilyen a világ, teljesen világos, hogy ezt a valóságot a filmművészet is leképezi, hiszen ez ugyanúgy az élet szerves része. Hidd el, a valóság sokkal undorítóbb és borzalmasabb, mint egy akármilyen beteg horrorfilm, elég, ha pl. megemlítem a részeg csajt, aki levágta az élettársa végtagjait, majd kidobta azokat a kukába. Hát kell az életnél durvább?

2011. dec. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

igen, a negyedik nagyon jól kifejtette a kérdésedre a választ, ezt gondolom mondanom sem kell.

az én képzelőerőm mondhatni elég kreatív, és szinte mindent átgondolok, gondolatban továbbviszek. létező és nem létező helyzetekbe is beleképzelem magam, így eléggé elcsúszik az a bizonyos határ.

sokan mondták már, hogy mikor egy vidám és boldog film után a saját életükre ránéznek, milyen elkeseredettek... néhányan talán ilyen alapon néznek inkább horrorfilmeket, mert jobban értékelni tudják az életüket..

mondtam már az elején is, hogy én eléggé átérzem mások helyzetét, ezért nagy ívben kerülöm a horrorfilmeket, de főleg a pszicho-horrorokat...

nem kellett hozzá sok idő, hogy rájöjjek, nem az én világom... például: egy horrorfilm ajánlóra a tévében, odanéztem... csak egy pillanatra... több hónapig megmaradt az az iszonyatos kép... de csak sokkal később jöttem rá, hogy a kép ami néha eszembe jut, már teljesen homályos... nem látszik semmi... csak az az ÉRZÉS maradt meg... és ahogy erre rájöttem, sikerült véglegesen kikergetni a fejemből azt a képet...és azóta nem félek tőle, hidegen hagy a kép, elhomályosult az érzés...

ahogy erre és még sok mindenre rájöttem, többek közt, hogy maga az élet is sokkal riasztóbb, ami persze nem elég, mert nem sokról tudunk, de hogy a tudatlanság ezzel kapcsolatban nem maradjon meg sokáig, abban a tv és benne a híradó örömmel segít!

ezért már büszkén kijelenthetem, hogy 11 hónapja nem nézek tv-t ! nekem ez rengeteg félelmet spórolt meg és szabadidőt adott! és nem is hiányzik!

nekem nincs szükségem a horrorra... értékelni tudom én az letemet horrorfilmek nélkül is... persze az összehasonlítás mindig kell, de szerintem van erre más fajta lehetőség is...


14/L

2012. jún. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!