Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi történt "Az Átok" (Ju-on...

Mi történt "Az Átok" (Ju-on The grudge) filmben?

Figyelt kérdés

1-3-ig néztem a filmet.Na szóval ugyebár az egész úgy van,hogy a japánoknál van egy mondás,miszerint aki hatalmas harag vagy bánat által hal meg,akkor átok keletkezik és a haragja mindenkire rámegy aki kapcsolatba kerül vele.Viszont sok kérdés felvetődött bennem amire nem adott választ a film(vagy nem is kellett volna)

1.Az akkor miért van,hogyha megölnek valakit akkor nem keletkezik átok?(nagyon nagyon nagyon jó dolog,hogy nem)

Hiszen mást is megölnek,sokszor még nagyobb szenvedésben halnak meg.Azt értem,hogy a gondosz lelkekkeel "etette" az anyja,de ezt sem értem nagyon.

2.Miért kellett így csinálni a szertartásokat? Úgy értem oké,hogy akkor megszabadul az ember a gonosz lélektől,de aki megeszi a lelkeket(esetünkben a lány) az rosszul fog járni,és ha ő rosszul jár láthatjuk,hogy mi 7-szer rosszabbul járunk.

3.A fiú mit keres ott? Mert már az 1. kérdésben megkérdeztem,hogy miért nem keletkezik minden gyilkosságnál átok,ezért is tettem fel.Mivel a fiúnak egy gonosz lelket nem adtak.Vagy talán azért mert a gonosz lelkekkel teli anyja szülte és így a fiára is ráragadt?

4.Ugye a 3. rész azzal zárult,hogy sajnos a lány testvérét megöli Max mert meg lett szálva.Persze Rose hősiesen még mielőtt megölte volna a szellem a növérét,megitta a lánynak a vérét,amit még a szertartáskor kellett volna,ugyanis akkor nem halt volna meg a segitőkész testvér.Viszont így Rose-ban úgymond benne van a lány gonosz lelke,viszont ahogy a 2. részben kiderül,ha megitta

valaki a gonosz lelket akkor az lenyugodott.Viszont az utolsó képsor az volt,hogy ölelkeztek a testvérek erre Rose képét felváltotta a lány és hörögni kezdett. Akkor most a lélek nem is nyugodott le? Ha meghal Rose,kiszabadul? Vagy Rose úgy fog viselkedni mint ő?

5.Ugyebár nagy haraggal(megszálva) megölte a szellem lány testvérét(bocsánat,már egyik lány nevére sem emlékszem)Max,és utána nem sokkal megjelent egy újabb átok,azzal a lány szellemével. Ugyebár az átok úgy hat az áldozatra mint ahogy vele bántak.Mivel max átszúrta a nyakát,így szépen a lány szó szerint egy lyukat rágott a torkára.Akkor most ő is át fog szállni másra,vagy ez csak egy ilyen "egyszeri bosszű"?


Bocsánat a sok kérdésért,és a mégtöbb helyesírási hibáért,de kicsit még mindíg borzongok.A válaszokat előre is kösszönöm,ha nem baj lehet,hogy még kérdés közben is eszembe jutnak kérdések és felteszem őket.


2012. jan. 20. 14:54
 1/4 Csák Norisz ***** válasza:
az eredeti dvd-ben(átok1) benne van hogy a japcsi horrorokban valami mindig rejtve marad. ezt én sem értem tehát nem vagy egyedül. de a japánok furák : )
2012. máj. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Bocsánat hogy ilyen későn válaszolok..:) de csak most találtam rá kérdésedre..:) Ez nem a ju-on the grudge mert az a japán változata.. ez csak az átok simát The Grudge ha meg nem akkor meg elnézést kérek.:)


1. Nem tudom igazán én se de az elején az a szöveg van hogy "[...] Aki találkozik vele az felemészti a dühe.."

szerintem akkor ezek szerint akiket megölt annak a lelke gonosszá válik és saját magába hordozza.:)


2. Lenyugszanak. :) én legalábbis így tudom.:)


3. Minden rész elején megmutatják hogy lett átok.:) Van a Kayako (az átok lány) volt egy férje és egy gyereke a Toshio (az átok fiú) A férfi bedühödött mert ugye az első részben mutatták hogy a Kayako a Peterbe volt szerelmes és a naplójába ez benne volt minden oldalon Peter(L) meg minden de a Peternek felesége volt.. na és ez ugye benne volt a naplójában a férje meg meglátta be dühödött és kitekerte a nyakát... és a fia meg látta és mivel még mindig dühös volt a fiát is megölte meg a macskáját. és ezért átok a fiú is és a fiú meg a macska egy tetstbe van zárva ezért nyávog a fiú.:D


4. A 3. rész vége úgy zárul hogy ölelkezik a testvérpár és a kicsi narancssárga törölközőbe/takaróba van bugyolálva és nem fölváltotta a képét hanem a kamera elfordult és mögéjük volt simulva az átok. És nem nem az nem az átok volt hanem az átoknak (Kayakonak) a testvére akit megölt a Max.. mivel az átkot "megölték" ezért nem lehetett az az átok.:) Az Naoko volt a testvére.:)


5. Ha lesz 4. része akkor lehet átszáll ha nem lesz akkor csak egyszeri bosszú.:) Ja ehhez a kérdéshez még annyit hogy nem új átok jelent meg a lány szellemével hanem a lány jelent meg átokként.. de ez szinte ugyan az és nem is nagyon lényeges.:)

2012. okt. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolótol (meg persze tőletek is:D) kérdezném. Ugye a kislány megitta Kayako vérét így elmúlt az átok (A régi Kayako-s átok xD) de Mex a srác haraggal megölte Naokot, így új átok keletkezett. A film utolsó képsorain pedig megfigyeltem hogy az ott Kayako ennek 2 oka is van.

1. Ugyanazt a hörgő hangot adta ki mint régen.

2. Ugyanúgy nézett ki, mint egész filmben, Naoko pedig máshogy néz ki, és nem is hörög:D (arcára gondolok)

Most akkor hogy is lenne ez? Mégiscsak 2 átok van vagy elnéztem és csak 1 átok meg egy megszálott kislány?

2013. ápr. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 soma9111 ***** válasza:

Nagyon remélem hogy lesz 4. része :))))

AM láttátok már azóta a Ju-on

The.Beginning.Of.The.End. ??

2014-es :))))

2015. febr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!