Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » "Igyekezz megválni mindentől,...

"Igyekezz megválni mindentől, amit fájna elveszítened" De akkor mi értelme az életnek?

Figyelt kérdés
A Star Wars megnézése után elgondolkodtam Yodának ezen a válaszán. Boldogabbak lennénk, ha nem lenne senki és semmi, aminek az elvesztésétől félnénk? Akkor lenne értelme az életünknek? Tudom, ez a filmben csak a Jedikre vonatkozott, de azért kíváncsi lennék a véleményekre.
2012. jan. 23. 13:41
 1/3 _Zoldike_ ***** válasza:
Hat, leginkabb a jozan itelokepessegemtol fajna megvalni... De mivel meg meg van, eszem agaban sincs onkent megvalni tole...
2012. jan. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

gondolom a budhizmusból vettét ezt,aminek a lényege a reinkarnáció és annak megállítása,mert,hogy az élet és az újjászületés szenvedés.

a fimben meg ők egyfajta szerzetesrend,uh ebben a kijelentésben semmi furcsa nincs.

az ő életük a szolgálat,nem az,hogy gyereket nemzenek,szeressenek,vagyontárgyakat halmozzanak.

2012. jan. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem kell szó szerint értelmezni. A lényeg az, hogy ne kötődj túlságosan a dolgokhoz. Magyarul, ha elhagyod a mobilod, nem kell felette órákat keseregni.
2012. jan. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!