Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért utálja mindenki Michael...

Miért utálja mindenki Michael Bay-t, és a filmjeit?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 14:11
 1/7 anonim válasza:
én is ezen gondolkozom:D a transformersek a 2. kivételével királyak. főleg a 3. mi bajuk van vele? :D
2012. jan. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Detro ***** válasza:

Én szeretem Bay munkásságát...

Nem is hallottam még olyat aki fikázta volna.

2012. jan. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

mert szereti a giccsparádét.

egyébként nincs baj a filmjeivel,de az armageddonban pl már nem lehetett volna több amcsi zászlót,hazafiaskodó klisét belepréselni.

és más filmes nem feltétlenül alkalmazott volna egy szereplőt a sztori szempontjából szinte lényegtelen,pusztán dekoráció céljából,transformers-ből a fekete hajú csaj.

2012. jan. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert ő egy amolyan látványrendező. A filmjei általában technikailag remekelnek, de a történetük lapos, logikátlanságokkal teli, a szereplőik pedig sablonos, egydimenziós alakok, akikért szinte lehetetlen drukkolni (ergo az akciójelenetek unalmassá válnak, mert nem ismerjük a szereplőket, nem kötődünk hozzájuk). Bay humora éretlen, alpári, az időzítése hihetetlenül gyatra (felépít egy jó jelenetet, aztán elbarmolja a hangulatot egy oda nem illő poénnal), és tombolnak filmjeiben a negatív sztereotípiák. Nagyon USA-központú, szereti a hadsereget reklámozni. Ugyanakkor giccses, nyálas motívumokkal is telepakolja a filmeket -- pl. napi húsz naplemente, lassítva rohanó hősök, kilógó keblű, bamba képű nők. A kamerája pedig rezeg, nem lehet mindig kivenni, hogy mi is történik a képen.


És minden filmje ezeket az elemeket alkalmazza. Nem próbál kitörni szerepköréből, mert az agyatlan, érzelemmentes izgalmakra hajt.

2012. jan. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Izlések és pofonok.. NEKEM Ő MOST HALÁLIAN A KEDVENCEM !!!! :D ÖSSZES FILMJÉT SZÓ SZÓÉRT SZERETEM! :D ÉS következőt Battleship -et is várom!!! :D
2012. febr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A Battleship -hez nincs is köze Bay-nek. Ócska marketingreklám a "Transformers alkotóitól" ami egyébként is a HASBRO-ra vonatkozik.
2012. ápr. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A világ egyik ha nem a legrosszabb rendezője. A 4-es jól megírta miért. Ezzel nem igazán lehet vitatkozni.
2012. dec. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!