Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért lett betiltva a "Dragon...

Miért lett betiltva a "Dragon Ball" című sorozat a kilencvenes években Magyarországon?

Figyelt kérdés
Tudtommal arra hivatkoztak, hogy nagyon erőszakos, de hallottam olyat is miszerint leszbikus karakterek miatt! Mi volt az indok erre a lépésre?
2012. febr. 3. 16:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Figyi mai animákben cenzura nélkül mimegy...szoval igen ésre értem mert a mai animékhez képest a dbz "eröszakosságba " nemvolt szinte semmi.

kitudja...

2012. febr. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

16:09


Én is pontosan így gondolom (Az erőszakos filmekről pedig nem is beszélve, amik nap mint nap mennek a moziban, TV ben, független attól hogy a tartalom része e a filmben, az erőszakossag még jelen van! Ennyi erővel azokat miért nem tiltják be? )

2012. febr. 3. 16:11
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
hát figyelj , mamár nemnagyon tartbe senki semmit , szoval ezen tök fölösleges mélezni , azota változott minden , kb a dbz-t ma betennék korhatár nélkül.
2012. febr. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

16:20


Ebben is egyetértek veled, sajnos valóban túl sok minden van megengedve napjainkban!

2012. febr. 3. 16:27
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

Egy magyar kisgyerek azt hitte, hogy tud repülni mint a filmben/mesében és kiugrott az 3. emeletről. Én így tudom.

:)

2012. febr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%

Dragon Ball-ban leszbikus karakterek? Na ne már! xDD

Kevered te a Sailor Moon-al, bár abban sincs nyíltan ilyen dolog. Legalábbis a Mo-on leadott 4 szezonban.


Elég hosszú történet, de röviden csak az volt a gond, hogy az RTL Klub főműsoridőben adta le, és nem tettek rá 14-16-os megkülönböztető jelzést. Ezért meg is büntették szépen a csatornát, és be akarták tiltani.

Viszont a rajongók és az RTL nem hagyta annyiban, tovább vitte az ügyet.

Elkezdték este 10-11-kor vetíteni a Dragon Ball Z-t, de akkor meg nagyon kevesen bírták nézni.

A rajongók fele 9-16 éves gyerek volt, a másik fele dolgozó felnőtt.

Így vesztettük el a Dragon Ball-t!


Egy gyerek kiugrott az ablakon, de nem azért mert repülni akart, hanem a családi problémáktól megszabadulni. Persze egyből a Dragon Ball-ra fogták, hiszen nehéz beismerni a szülőknek mennyit hibáztak!


A szülő dolga ellenőrizni, hogy a gyereke mit néz, és elmagyarázni gyermeküknek mi a különbség a rajzfilm és valóság között.

2012. febr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A történet ennél bonyolultabb. Már az első DB miatt is büntették az RTL-t, mert az akkori korhatár-rendszerünk alapján 14-es korhatár kellett volna rá. Ezután szülői felügyeletes korhatárral, belevágva elindult a DBZ. Már ez alapból rossz dolog volt, hiszen az első DB-re is 14-es kellett volna, és mivel a DBZ véresebb, ezért a médiatanács túlságosan szigorúan 18-as korhatárt ítélt rá. Időközben ideiglenes beszüntetés volt, de az nem betiltás volt. Az RTL-esek elkezdték újravetíteni 18-as korhatárral. Az volt a baj, hogy előlről kezdték, pedig közben már végigszinkronizálták. Az újrakezdés miatt nem volt megfelelő nézettsége. Saját hibájuk miatt kukába vágták az egészet. 2002-ben megváltozott a korhatár-rendszer. Az RTL-esek kérvényt nyújtottak be arra vonatkozóan, hogy felülbírálják a DBZ-t. A jelenleg is hatályos rendszer alapján 16-os korhatár kell a DBZ-re. Ez sok ország besorolásával egyezik. Például a németeknél is 16-osnak kéne lennie a DBZ-nek, de ez nem felelt meg a magyar RTL-eseknek, mivel azt hiszik, hogy éjszakán akkor sem lenne megfelelő nézettsége, ha folytatnák. Így nem frissítették a jogot. Szinte az egész az RTL-esek hibája. Most InuYasha is miattuk van jogi bajban.

Egyébként az első DB-vel kapcsolatban nincs érvényben lévő határozat, akár 12-es korhatárral is le lehetne adni.

2012. febr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Viasat 6 adja. Úgy hogy cumizta az médiahatóság.
2012. okt. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
tudom hogy ezzel kicsit-(nagyon) elkéstem, de én még csak most olvasom.elöször is senki sem ugrott ki az ablakon se a családi problémái se se miatt(keressetek utána de se az origo és hasonlók se a blikk meg a többi újság) valaki (pontosan Karcsi) azzal fenyegette az ORTT-t,és az RTL-t ,hogy ha nem adják akkor öngyilkos lesz.Az ORTT azért tiltotta be mert "túl erőszakos volt és a szülőknek ez nem tetszett" a pszichológusok azt mondták hogy semmi hatással nincs a gyerekre ez az erőszakosság. Szerencsére a V6 elejétől a végéig (még az eddig magyarul sosem látott részeket is)
2014. jan. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
10. emeletről ugrott ki. Nem a harmadikról.
2014. szept. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!