Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mondanátok nekem jó animéket?

Mondanátok nekem jó animéket?

Figyelt kérdés

Lécci mellé véleményt és rövid tartalmat ha lehet. :))


ezeket láttam : Inuyasha, Ghost Hunt, Nana? Lovely Complex, Bújj, bújj szellem!, Kaichu wa maid sama!/ezt nem tom hogy írják xd/ Méz és lóhere, One Piece.


2012. febr. 10. 21:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban szerettem az animéket, ma már nem.

De kedvencem volt a Fullmetal Alchemist- A Bölcsek Kövének nyomában


Két kisgyerek az anyukáját akarta feltámasztani alkímiával, de nem sikerült. Az egyik srác az egyik karját és lábát vesztette el, a másik az egész testét (a tesója hirtelen ötlettől vezérelve egy páncélhoz rögzítette a lelkét, hogy ne haljon meg). Elindultak megkeresni a Bölcsek Kövét, hogy visszakapják a testüket.

Itt kezdődik a cselekmény.

2012. febr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Igaz ezek nem sorozatok, de nekem örök kedvencek maradnak.:)


Chihiro Szellemországban [link]


Az vadon hercegnője [link]


Egy rövid sorozat: (6 részes, 1 rész 50-60 perc kb) Broken Blade Egy alternatív világban játszódik, ahol minden ember veleszületett adottságként irányítja a kvarcot, erre épül az egész technikájuk. Viszont generációnként van néhány személy aki erre nem képes, ilyen a főszereplő is Rygart. Az ország amiben él háborúban áll egy szomszédos országgal és ő is belecsöppen ebbe.

Nekem nagyon megtetszett ez az anime, egyedül a végét érzem összecsapottnak... de talán egyszer lesz folytatás.( mellékesen a kedvenc énekesem énekli a főcímdalt is szóval már ezért megérte nekem megnézni :D)

2012. febr. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

kanon, clannad, bokura ga ita, air, mew mew power, sailor moon, dragon ball, k-on, lucky star.

tartalmat, ismertetőt akármilyen animés oldalon találsz kb, vagy google.

amúgy ezek inkább lányosak, a fentiek alapján arra tippelnék, hogy csaj vagy. :D ha mégse, bocsi, attól még nézhető mind sztem. :D

(am meg ha láttad a összes one piece-t, akkor tűrőképességed határtalan és megnézhetsz bármilyen szart. :D)

2012. febr. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
az utóbbi hozzá szólónak : igen lány vagyok. tűrőképességem sosem volt határtalan csak szeretek nevetni, ám én is megválogatom milyen animéket nézek szóval...... xd
2012. febr. 11. 16:33
 5/15 A kérdező kommentje:
chihiro-t láttam már sokszor nagyon szeretem, de azért mindenkinek köszi :D
2012. febr. 11. 16:37
 6/15 RoŁanĐ válasza:

Naruto, Death Note, Soul Eater ezek örök kedvencek:)

Leírást keresd wikinél:)

2012. febr. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

GOndolom még kezdő vagy. :D Szzoval egy tipp: MIndig eredeti hang +magyar felirat. :D


Death Note


Jelenben játszodik, és egy unatkozó halálisten a Földre dob egy varázstárgyat, amit a főszereplő talál meg. :D


Gundam seed. (Destiny a 2. évad jelölése)

Első 15-20 rész unalmas, de nagyon jó.


Code geass.

Talán a death notehoz lehetne a legjobban hasonlitani.


Full metal alchemist: Brootherhood

A bölcsek kövének feldolgozása. Sokkal jobb mint a bölcsek kövés.


Ghost in the shell


Jin roh


Cowboy bepop


Neon genesis evanggelion


Full metal panic


Serial experiemnts Lain



Ezeket mindenképp nézd meg. :D

2012. febr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

*kaichou wa maid(o)sama

Kaichou a osztályképviselő (Kai = gyülekezet, chou = vezér, vezető, főnök utótag)


Ouran High School Host Club

Ez a legközelebbi a kaichou wa maidosama-hoz azok közül, amit láttam. Mondjuk én annyira nem nézek "shoujo" animéket. Egy komédia aköré építve, hogy egy gazdagoknak épített elit suliban egy pár unatkozó diák egy vendgélóto (host) klubbot csinált. És véletleül belekeveredik ebbe egy csak ösztöndíjjal bejutott szgény diák.

Egyike azokan a "shoujak"nak, amiket néztem és tetszettek.


Fairy Tail

Személyes kedvencem. One Piecera és bizonyos szintig Inuyashara (nincs benne komoly szerelmi szál) hasonlít. Céhekbe csoportosult varázslókról szól, akik pénzért bármilyen küldetést elvégeznek. A történet főként Fairy Tail nevű céhre koncentrál (hát nem csak főként) azonbelül is Natsura és Lucyra. Talán történelig fontos, hogy Natsu az egy tűzvarázsló, akit árvaként egy sárkány nevelt fel, aki 777-ben hirtelen eltűnt. Ez is többnyire komédia/akció keverék. Talán jobban is, mint One Piece bár nem nagyon emlékszem arra.

Itt személyes véleményt írni elég értelmetlen lenni hiszen 2-3x olvastam a manga elejét, láttam japán dub/angol szubbal kb. 2-szer, néztem angol dubbal, illetve japán dubbal is egykétszer míg minden héten megnézem, illetve elolvasom a heti kiadásokat. Mindig jó kedve derít.



Toaru Majutsu no Index /Toaru Kagaku no Railgun

(Bizonyos várazslatos Index / Bizonyos tudományos railgun (sínágyú?))

Egy világban játszodik, ahol varázslat (főként Amgliában az Anglikán egyház alatt) és scifiszerű "eszperek" vannak (Japánban). Többnyire a tudományos világ (eszperek) és a varázsegyházak közti összetűzést mutatja be a főhős által, aki japánban él és egy "lv0 eszper", azaz nincs semmilyen képessége, de ismeretlen okok folytán a bal vagy jobb keze, már nem tudom, egyaránt képes varázslatokat és eszperképességeket is érvényteliníteni. Egy véletlen folytán találkozik Index-vel, akit egy pár "gonosz" varázsló üldöz és ezért megvédi őt. Kagaku no Railgun az egy melléktörténet, ami csak Japán részére koncentrálodik.

Számomra érdekes és humoros is volt. Egyike azoknak, amiket el akarok olvasni novellaként, amint tudok eléggé japánul.


Kaze no Stigma

Modernkorban játszodik, de vannak benne "varázslók". (Jutsushi, nem az alapvető "madoushi". Nem tudom magyarban mi a jó megkülönböztetés.). Ezek a szellemek írányításával képesek az elemeket (tűz, víz, szél, föld) írányítani. A tűz a legelőkelőbb elem, a többi fölöttinek számít, míg szélhasználokat lenézik, mivel csak "felderítésre" alkalmasak. A főszereplő, Kazuma, a Kannagi főcsaládba született, amely a tűzíránítók közt is Japábban a legelőkelőbb. Ámde mivel tehetségtelen volt a tűzírányításban, ezért sokszor megalázták és piszkálták, illetve végső soron apja kitagadta. X évvel később aztán visszatér a városba, mint egy nagyhatalmú szélírányító


Mindegyike ezek közül inkább "fiús"/akciós fantázia, de mindegyikben nagy szerepett játszik a komédia, tehát nem tudom, hogy mennyire tetszenének neked.

2012. febr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszönöm... :)
2012. febr. 12. 17:07
 10/15 anonim ***** válasza:

(a tűrőképességet nem bántásnak szántam, rem nem annak veszed, de azért one piece-nek van már vagy 600 része, azt végignézni mind... O_o""")

Mééééég eszembe jutott tsukihime, hellsing, aka ne iro ni somare saka (rem jól írtam :D), kimi ni todoke, ha nem írták még. :D

Ourant és NGE-t én is ajánlom.

És ha már: japánul, ha kell, akkor angol vagy német felirattal, mert a magyarok már fordításról fordítanak (legalábbis én még nem tudok olyan csapatot, akik japánról), és sok a félrefordítás, torzítás így már. :) Persze ha nem beszélsz nyelveket, akkor marad a magyar, de ha akár kevés nyelvtudásod is van, ajánlom, sokminden rád is ragad, duplán jó, nem? ;)

2012. febr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!