Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Új szinkron? Miért szinkronizá...

Új szinkron? Miért szinkronizálnak egyes filmeket újra? A régebbi szinkronok nem egyszer jobbak, mint az újak.

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én a Nekem 8-at láttam 2 szinkronnal, és úgy vettem észre, hogy az első szinkronban sokkal csúnyábban beszélnek, a másodikban is, de abban nem annyira. Viszont az új szinkron ratyi, nem is ugyanazok a szinkronhangok.
2012. febr. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A csúnyán beszélő filmeket szokták újraszinkronizálni enyhébb kifejezésekkel hogy megkaphassa a 12-es karikát, a tv-be így lehet főműsoridőben is adni.
2012. febr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jó, de tegnap láttam a Kevin Costner-féle Robin Hoodot és elb@szták az új szinkronhangokkal, pedig abban nem is beszéltek csúnyán.
2012. febr. 12. 21:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Aki meg nem látta a régi szinkronhanngal a filmet annak az a fura. Sajnálom hogy ki kell ábrándítsalak, de ezt így átlag néző nem tudja megítélni hogy milyen a jó szinkron a filmhez, ahhoz szakmai szempontokat kell figyelembe venni: szöveg, hanglejtés, mimika, stb. Az hogy neked furán hatott az új szinkron teljesen normális, hiszen a régihez voltál hozzászokva.
2012. febr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ChrisM ***** válasza:

Általában azért, mert az eredeti joglejárttá válik, vagy és többe kerül újralicenszelni, mint legyártani egy újat, ami szar, mert ugyanaz a brigád csinálja, akik a brazil sorozatokat a romanticára (merthogy ők a legolcsóbbak).


A másik ok technikai. Van, hogy egész egyszerűen már használhatatlan minőségű az eredeti, annyira régi. Ebben az esetben azért minőségi munkát szoktak csinálni, az más kérdés, hogy megszoktad az eredetit és így az új nem fekszik. Nekem pl. ilyen volt a Medicine Man új szinkronja, Kristóf Tibor helyett Szersén Gyulával, aki baromi jó, de mégsem volt ugyanaz az élmény :)


Ha a Robin Hoodot pl. az MGM-en vagy a Universalon adták, ott tipikusan az első eset van.

2012. márc. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!