Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Harry Potterbe miért nincs...

A Harry Potterbe miért nincs sexjelenet?

Figyelt kérdés
Nem vagyok perverz vagy valami csak a múltkor ez szóba jött média órán és ezen gondolkodtunk.Szerintetek?Mert a 5-6-7 már nem gyerek film/könyv.
2012. febr. 19. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem lenne semmi értelme. A Harry Potter fantasy, nem pedig romantikus, dráma vagy erotikus film. Fölösleges lenne, időpocsékolás.
2012. febr. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Hát igazából nagy HP fan vagyok, ezért gondoltam megpróbálok segíteni...Szerintem azért ugy tudom, hogy az írónő (J.K.Rowling) nem egyezett bele az első ajánlatba (filmkészítésébe, mert átakarták írni) és utána a W.B.-nek beleegyezett mivel ők nem akartak rajta sokat változtatni,(és nem raktak volna bele olyan jeleneteket), meg eleve a rajongók között igaz vannak felnőttek is, de a többség gyerek,tini. remélem elfogadható ;)
2012. febr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

miért kéne mindenbe belekeverni a szexet?

A Harry Potter egy olyan "műfaj", amihez egyszerűen nem passzol a szex.

Ez olyan, mint a XIX. századi lányregények. Milyen kiábrándító lenne a Büszkeség és balítélet, ha egyszer csak egy szexjelenet kellő közepén ábrázolnál Mr. Darcy-t és Elizabethet. Egyszerűen nem kell bele, és kész:)

Bocs, hogy ilyen értelmesen fogalmazok, most keltem felxD

2012. febr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

ezen én is gondolkodtam amúgy

az egész Harry Potterben úgy ahogy van hatalmas tabunak számít maga a szex

egyetlen egy utalásszerűségféle van a szexre, a 7ik könyvben, a végén, a King's Crossos részben, de az is nagyon halovány és lényegtelen


a magyarázat erre szerintem: Rowling erkölcsös szeretne lenni

ha belegondolsz maga a Harry Potter ha átértelmezed a valós világra sok kis tanmesét tartalmaz


légy elfogadó, ne közösítsd ki azt aki 'más', anti rasszista dolgok

aztán később egy interjúban azt is elmomdta h maga Dumbledore karaktere meleg


szerintem a szex tabusításával arra akar "nevelni" hogy ne szexelj fűver fával, vedd ezt a kérdést komolyan és ha lehet várj vele a házasságig! ahogy valószínűleg Lily és James is tette valamint Remus és Tonks


és ha elgondolkozol azon hogy Sirius mekkora antiszexuális volt már

ugye 13 azkabani év kihagyása után se volt senkije haláláig

azt is csak feltételezhetjük hogy nem volt teljesen szűz

2012. febr. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én úgy értem a 6-7. már nem gyerek könyv.És volt rá több lehetőség is.(Pl mikor Harry meg Hermione egyedül maradtak, Ron meg Hermione között is lehetett volna) Szóval értitek.Az érzések és szituk megvoltak amibe bele lehetett volna tenni
2012. febr. 21. 21:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert igazából gyerekeknek szól. Szerinted engednék olvasni a fiatalabbaknak, ha lennének benne szexjelenetek? Meg egyébként sem illene bele.
2012. febr. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ekeke ***** válasza:
A szexjelenettel a szart adják el a 14-20 éves recskásoknak. Szerintem a HP is szar, de legalább veszik, mint a cukrot.
2012. febr. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!