Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Pindúr Pandúrok musical?

Pindúr Pandúrok musical?

Figyelt kérdés
Az RTL Klubon láttam reggel a pindúr pandúrok című rajzfilmet, és olyan musical hatása volt, végig énekeltek benne. Mi ennek a résznek a címe, és le tudnám szedni valahonnan?

2012. márc. 1. 00:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs sorszámozva. Ez eredetileg az utolsó rész, de Amerikában be lett tiltva és soha nem adták le, így hivatalosan nem része a 6. évadnak.


Inkább cím alapján keress rá: "See Me, Feel Me, Gnomey"


Van 2-3 rész amit nálunk nem szinkronizáltak le, ez is köztük van. Nem láttam, de gondolom nem volt az ének szövege magyarra fordítva, így angol részt adtak le. Ebben az esetben könnyű a dolog, nemzetközi publikus torrentoldalról is le lehet tölteni, nekem onnan vannak meg az angol évadok (például piratebay).

Vagy Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=e0fyO6ypVYI

2012. márc. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Betiltották??? Egyébként le volt szinkronizálva!
2012. márc. 1. 10:03
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez volt az a rész, amit linkelek?

Magyarul eddig ez nem volt elérhető, de nagyon kicsi az esélye annak, hogy bárki is rögzítette volna. A szövege pedig kritikus, mert a történetet éneklik el benne, úgyhogy elég nehéz lehetett úgy lefordítani, hogy megmaradjon az értelem és tartalom.


Nem tudom hány éves vagy, de ha 13-14 évnél nem több, akkor nem részletezem hogy miért tiltották be, mert lehet nem értenéd.

Ha idősebb vagy (én is 20+ évesen néztem végig a sorozatot :D), és még angolul is tudsz, itt leírják a történetet:

[link]


Én is már többször láttam, de csak ahogy olvastam hogy miért tiltották be, akkor esett le a mögöttes tartalma. Fura amúgy, mert ha ezt kisgyerekek nézik, fel sem fogják.

Az egész résznek az a lényege, hogy a Pindúr Pandúrok a túlerővel szemben veszítenek, és megjelenik egy vörös köpenyben egy manó, aki felajánlja hogy elhozza a békét a lányok erejéért cserébe, ők pedig újra normálisak lehetnek. Ők odaadják az erőt, és a városból eltűnik minden, az emberek behódolnak az új világnak. Közben az látszik, hogy a város az új élet szerint él, egyforma ruhában járnak az emberek. A professzor jelenetében arról énekel, hogy az emberek feladták, beáldozták az álmaikat, értékeiket (közben mutatják hogy oda a pénz, a ház), és ezért a lányokkal az Amerikai zászlóval menetelve harcba szállnak a manó ellen a szabadságét. Visszakövetelik tőle a régi világot, és őt letaszítják a trónról. Az emberek ennek a világnak is örülnek, és levonják a következtetést, hogy ez az utópia nem működik, a világban szükség van a jóra és rosszra (yin-yang-jelenet), és együtt kell élni ezekkel.


És a magyarázat, amiért nem adták le Amerikában: a rész a kommunizmus és kapitalizmus világát állítja egymással szembe. Ha végignézed, és megmagyarázzák utólag, valóban ez történik a részben. A vörös manó elveszi az erőt, így nincs lehetőség az ellenállásra, az emberek odaadják értékeiket (államosítás), és ők is a vörös "hatalom" értékrendjét követik. A professzorék a kapitalizmust képviselik az amcsi zászlóval menetelve, és a rész is arra cseng ki, hogy a kommunista rendszer megbukik, véget ér az utópista világ és győz a kapitalista szemlélet.


___________


Ha a magyar verzióban ezt vissza tudták adni, akkor jól megoldották. Mivel már végig leadták a részeket (ezt kihagyva), az még mindig elérhető, de mivel semmi nem jelezte gondolom hogy ezt fogják adni (főleg hétköznap reggel), ezért aligha volt bárki, aki rögzítette volna, és korábban ezt nem adták le. Kár, érdekelne a megvalósítás, bár az eredetit aligha lehet pótolni.

2012. márc. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Véletlenül láttam én is, és csak fél álomban, mivel reggel hatkor a tv bekapcsol - az ébresztőm :) - és ez ment. De már másodszorra (!!!) vetítették (az első a múlt héten volt).
2012. márc. 1. 11:22
 5/16 A kérdező kommentje:
Ja, és én is 20+ vagyok... ;)
2012. márc. 1. 11:27
 6/16 anonim válasza:
100%
Ma reggel is volt ez a rész :) Nagyon furcsa volt hogy daloltak benne végig :-)
2012. ápr. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
Én jó pár éve (talán 3-4 vagy talán volt az már 5 is) láttam ezt a részt a cartoon network-ön magyarul..ma reggel mikor indultam el akkor hallottam anyu szobájából, le is ragadtam az ajtóban mert mikor először láttam CN-n azóta keresem...
2012. ápr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hali! Nem fogjátok elhinni, de én fölvettem! Annyira megörültem, mert ez a kedvenc részem. Jó, hogy nálunk adják, az amerikai betiltás ellenére. Egyébként a Wikipédián 59. résznek van feltüntetve.
2013. máj. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
ELŐZŐ vagyok. Azt még elfelejtettem hozzátenni, hogy a szinkron fergetegesen jó! Magyarul pedig nem mondják be a rész címét, de kb. annyit tesz, hogy: Láss, érezz, manó.
2013. máj. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Egy 2013-as kommentben megtaláltam a hanganyagát az epizódnak, és elég nagy a hype:

[link]


Már csak rá kell rakni a képre, hátha nem csúszik el.

Közben berendelték újra a sorozatot 2016-ban, és pár naponta megnézek 1-1 részt, kicsit modernizálva van a mai világra, de a popkultúr poénok ugyanúgy ütnek.

2018. nov. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!