Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Aragorn tényleg 80 éves a...

Aragorn tényleg 80 éves a Gyűrűk urában?

Figyelt kérdés
Mármint a filmben és a könyvben is...

2012. márc. 9. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Asszem pont 87. Ez azért van mert ő Dúnadán.
2012. márc. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

vagyis nem ember?

én azt hittem hogy Aragorn ember

2012. márc. 10. 00:08
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek egy különleges csoportjába tartozik.
2012. márc. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ja értem, köszi
2012. márc. 10. 15:59
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen annyi és nemtom valami 200 valahány évet élt vagy többet. Nyilván a filmben egy 87 éves nem játszhatta volna a szerepét :D Mondjuk nekem a könyvben pont az ilyen dolgok nem tetszettek, hogy ennyi évesek.
2012. ápr. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wrathe válasza:
84%
Valószínűleg azért nem tudtad mert nem láttad a bővített változatot ami 1 órával hosszabb.Abban derül ki.
2012. ápr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nekünk sajna csak a "bővítetlen" van meg :D
2012. ápr. 11. 21:23
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Állítólag a könyvben is benne van xD
2012. aug. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mizotya ***** válasza:
70%
Nem egészen az az ok, hogy dúnadán. Azért él olyan sokáig, mert benne még egész tisztán megmaradt a Númenori emberek vére.
2012. aug. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
93%

Helló!

Aragorn dúnadán vagyis dun-adan. ami tünde nyelven nyugathonit, vagyis númenorit jelent . De szért élt egészen 215 éve koráig, és akkor is azért aludt el magától mert benne megmaradt a tiszta númenori vér. A númenoriak Elrostól, Elrond testvérétől származnak. Mivel az ő apjuk Tengerész Earendil de az anyjuk ember ezért ők féltündék. Választhattak hogy emberek lesznek, hosszú élettel vagy tündék. Elron az utóbbit, míg Elros az előbbit választotta. ezért van az hogy Elrond gyermekei Arwen, Elrohir és a fivérük, Elladan is választhatott. Tehát Aragorn és Arwen rokonok ^^ Igaából már 87 éves, és több ideig él, mert dúnadán. Ó, és még valami. Sok-sok király óta nem volt példa ara hogy ennyi idig élt volna egy kirly. " De Aragorn Elesszárban a régi idők nagy királyainak méltósága támadt fel." (Arwen és Aragorn házassga által egyesült a féltündék két ága)

2013. jún. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!