Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A gonosz kitalált karakterek...

A gonosz kitalált karakterek miért népszerűbbek az emberek körében mint a jók?

Figyelt kérdés

Teszem azt Darth Vader, Boba Fett, Don Corleone (igaz, ő nem teljes mértékig gonosz ahogyan Vader sem, árnyalt karakterek), Joker, Hannibál, Voldemort stb...


Ez miért jellemző a nagy többségre Milyen pszichés okai vannak ennek? S ha valaki pl sosem gyilkolt, bántott másokat, miért találja rokonszenvesebbnek a gazfickót? Ti milyen okból vonzódtok egy-egy gonosz karakterhez?


2012. márc. 12. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert ezek a karakterek hihetőbbek, emberibbek, mint a gáncs-nélküli, mindig helyesen döntő és erkölcsi magasságokba emelt hősök.
2012. márc. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

15:45


Ebben egyetértek veled, mi emberek tökéletlenek, esendőek, hibásak vagyunk. A 100%, színtiszta jó karakterek valótlanok illetve idegenek, mert nincs bennük emberi.

2012. márc. 12. 15:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Blackbeard (Feketeszakál) - One Piece

Tobi ("Madara Uchiha") - Naruto Shippuuden

csak animékeböl töok, ha kell mondok..

2012. márc. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az első váaszoló is írta, valóságosak. A mai világban sajnos alig lehet találni olyan embert akit teljes mértékben a jó szándék vezérel...
2012. márc. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem arról van szó, hogy a jó szándék vezérli őket, hanem arról, hogy a filmek többségében megjelenő pozitív karakterek abszolút feddhetetlenek és tökéletesek. Mindig tudják mit kell tenni, mindig megőrzik a lélekjelenlétüket, abszolút önzetlenek, nem félnek semmitől, korrektek, mindenki kedveli őket és természetesen erkölcsileg is feddhetetlenek és az esetek nagytöbbségében még jól is néznek ki és ez, azért olyan idegesítő sok embernek, mert ilyen ember nem hogy nincs, de nem is lehet, mert ilyen egyoldalúan tökéletes ember nem létezik, ellenben az alaposan kidolgozott gonosz karakterekben általában megcsillan a jó, az emberség és ez azt mutatja, hogy nem egyoldalúan gonoszak (mivel az megint csak ugyanolyan abszurd lenne) hanem van bennük jó is és gonosz is, mint minden élő emberben, így ez már reális.
2012. márc. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem azért, mert gonoszak.


Darth Vader: hatalma van, tud bánni a fénykarddal és az erővel, menő a páncélja. Enélkül is egy érdekes , kidolgozott karakter.


Boba Fett: menő a páncélja :D, jól tud löni, könnyen szerez pénzt galaxis-szerte.


Joker: kidolgozott (a karakter) beteg humora van, manipulál másokat(főleg a health ledgeres)


Hannibál: nem tudom pontosan miért. Érdekes karakter. Máshogy látja a világot (hasonló jokerhez)


Voldemort: fogalmam sincs:D van valami aurája, félelmetessége, elég elég beteg dolgokat csinál (7 részre töri a lelkét) de szerintem elég kicsinyes és kicsit többet jár a szája mint csinál valamit (a filmekből ez jön le, a könyveket nem olvastam)

2021. máj. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

+ én a Boba Fett rajongást egyáltalán nem értem. Erről a jelenségről csak hallottam, de biztos sokan.. örülnek, ha filmben látják.


Kicsit badass karakter és lehet van akik szeretnének Boba Fett lenni. Én nem. Akkor már inkább a faterja Jango Fett. Na az olyan badass, hogy nagyon! Szerintem Jango még Darth Vaderrel is szembe szállna:D Ő is szerintem elég 2D-s karakter mint boba de akkor már inkább jango.

2021. máj. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!