Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A nyolcadik utas a halál című...

A nyolcadik utas a halál című film mennyire durva? Hány évesen lehet megnézni szerintetek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 15. 08:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
régi film már, kevésbé látványos megoldásokkal mai szemmel nézve. Am azért szerintem még mindíg elmenne a 16 éves korosztályos karika rá. A 18 szerintem annyira nem fontos. Nem sok véres jelenet van benne. De amúgy nem rossz film, bár könyvben jobb. A filmen a bolygó neve halál a legkorrektebb a sorozatban. Amolyan alap film.
2012. márc. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Régen félelmetesnek számított, de sajnos már eljárt felette az idő... azért érdemes még megnézni mert tényleg alapfilmnek tekinthető, a második résszel, a bolygó neve halállal együtt (ami a legjobb alien film lett :D). A 3. és 4. rész viszont annyira nem sikerült már jól...


Amúgy besorolást nem tudok mondani, de szerintem 12-13 évesen simán meg lehet nézni... ilyenkor már sokan fűrész filmeket is néznek...

2012. márc. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy megnézem. Már jócskán elmúltam 12-13 éves. (Amúgy fűrészt nem nézek, még most sem. :P)
2012. márc. 15. 11:25
 4/11 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem gyengusz film. Sose értettem mit esznek rajta.

Egyedül a már említett Bolygó neve: halált tudnám ajánlani, de azt se úgy, mint alapfilm. Inkább egy lájti akció film, semmi extra.

2012. márc. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Kinek mi a félelmetes.Ez eléggé szubjektív.Nyilván ez a félelmetesebbek közé tartozik.Általában félek a horror filmektől és keveset nézek de ezt megnézem éjjel is ha nem tudok aludni.Utána alszom mint akit fejbe vágtak.Jobban félek a zombis,kísértetes filmektől.Ez olyan felnőtt mese jellegű.Inkább scifi felé közelít.
2012. ápr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Ha megnézed a mostani gyerekrajzfilmeket akkor van köztük sokkal félelmetesebb mint az ALIEN.
2012. ápr. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem, tényleg nem olyan durva. Tervezem megnézni a folytatásait is. Egyébként könyvbe tényleg jobb volt, már olvastam.
2012. ápr. 26. 16:17
 8/11 anonim válasza:

A könyvben csak a lényeg ugyanaz. Minden jelenet teljesen máshogy van a filmben és a könyvben. Amúgy én azt egy szóval sem mondanám, hogy eljárt felette az idő. Valamennyire horrorfilm, de inkább akció meg sci-fi. Mellesleg én alig múltam 7, amikor megnéztem. Október 16-án születtem, novemberben néztem meg. Még 1995-ben a Farkas Zsuzsa-féle Riply-szinkronnal. Ilyeneken nőttem fel. De azt még megkérdezném, hogy valakinek megvan-e az említett szinkronnal. Adok néhány támpontot.

Ash beengedi Dallast, Lambertet, Kane-t meg a tapadós, pókszerű szörnyikét. - "Zsilip nyitva."

A Nostromo központi számítógépének a neve Mama.

Riply visszaszámol a leszállás előtt. - "10--10-9--9-8--8-7--7-6--6-5--5-4--4-3--3-2--2-1--1-lekapcsol--lekapcsolás."

Kane-t átvizsgálja a röntgengépszerű géppel Ash és Dallas. Parker megszólal a folyosón. - "Miért nem hibernálják?" (Aztán kiabál.) "Miért nem hibernálkátok?"

Azért szeretném ezzel a szinkronnal megnézni, mert a másik szinkronban szinte minden szöveg teljesen más, én meg ezzel láttam régebben többször is (kb. 10-12 éve, de még mindig emlékszem a régi szövegekre), és a Menszátor Magdolna-féle Riply-szinkron meg a többi eléggé bosszantó. Legalábbis nekem.

Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna segíteni, hogy megszerezzem azt, amelyikről írtam.

2012. nov. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Bár igaz, hogy nagyon régi beszélgetés, de muszáj lesz a film védelmébe kelnem. Vannak filmek, vagy építmények (mint például piramisok, melyek az ókorban épültek), amik felett nem hunyhatunk szemet, mert örök csodálói leszünk az életünk végezetéig. Filmesztétika és művészet szempontjából az "Alien" örök klasszikus marad. Egy filmet nem úgy kell nézni, hogy, ha nem most és nem 5D-be készült, akkor az szar lehet. A Nosferatu, a Psycho és még sorolhatnék más filmet is, amik lehet, hogy nagyon régen készültek, de úgy kell felfigyelni rájuk, hogy a maguk korában milyen hatást váltak ki az emberekből. AZ Alien 79-ben készült, az akkori félelemkeltéssel, izgalmával, filmtechnikájával teljesen lebilincselte a nézőket, melyre még nem volt példa. Az "Alien" volt a sci-fi horrorok atyja. Így tessék tekinteni erre a klasszikus filmre. Még valamiben első helyet érdemel. Ez a film volt a legelső, melyben nő volt az akcióhős, melyre szintén nem volt példa a filmtörténelem során. Amit a mai fiatalok látnak, bármilyen új földönkívülis, szörnyes horrort, ne felejtsük el, hogy az Alient utánozzák nagyon sokan. 2 kivétel van, "A dolog" című film és az "Aliens (Alien 2), amik szintén nagyot alkottak. Ez a 3 film a sci-fi horrorok topján van és örökké az első 3 helyen végzik. Ezt a dicsőséget már nem veheti el senki tőlük. Egyébként több ezer hozzá hasonló horrort láttam. A 90%-uk borzalmas. Gyerekként nagyon ijesztő film volt a számomra. Napokig nem bírtam aludni, mindig azt hittem, hogy mi van, ha megtámad az ágyam alatt a...(aki nem látta, annak nem árulom el, de aki igen, az tudja mire gondolhatok). Sajnálom, hogy akkoriban nem láthattam moziban, nekem már csak a VHS jutott, de úgy is izgalmas volt, hogy gyerekfejjel tudtuk, hogy nem szabadott ilyen filmeket néznünk, de csoportosan tök izgi volt, utána meg alig bírtunk aludni. Lehet, hogy más szörnyeket csinálnak manapság, de, mint mondtam, hogy rengeteg filmet láttam, elég ciki, hogy az "Alien" az akkori technikájával még mindig leveri a ma alkotott sci-fi horrorokat. Olyan horrorokat láttam, hogy kész szégyen. Semmi félelemkeltés, csupa animációs szörnyek, amiktől nem is lehet megijedni csak röhögni, hogy most számítógépes játékot vagy filmet nézek-e. Például a "Dooms" című film vége ilyen volt. Szóval a válasz a kérdésre, hogy nem múlt el felette az idő és soha nem is fog! Ne úgy nézzétek mai fiatalok, hogy nem 3D és nem mai, hanem gondolkodjatok el azon az ő idejében milyen rémisztő lehetett, amikor semmit sem tudott a néző, fogalmas sem volt róla, hogy mi fog benne történni, mert még nem volt előtte ilyen filmre példa! Nézzetek a film története után és sokkal világosabb lesz, hogy hogyan születtek meg az ötletek, milyen állatok alapján mintázták, hogyan készítették a technikákat és akkor már más szemmel fogjátok látni az egészet!
2014. júl. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ja, még valamit hozzáfűznék. Én először a 2. részét láttam. Már attól be voltam szarva, csúnyán mondva. De később, amikor már felnőtt lettem és lett pénzem meg megtudtam, hogy több része is van megvettem mindegyik részét. Az 1. részt nem úgy néztem, hogy a 2. rész nekem sokkal jobban tetszett, mivel azt láttam először, hanem úgy álltam hozzá vajon hogy indult el minden? Igaz, hogy lassú az 1. rész, de úgy néztem, hogy elképzeltem akkoriban az emberek nem tudták mi fog történni, ez az első legrémisztőbb sci-fi horror, stb. Így is hatott rám. Az a jó a filmben, hogy tudjuk, akár igaz is lehetne, meg semmit sem tudunk az Univerzum világáról, emiatt van hatással az emberre a története, a látványa, stb.
2014. júl. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!