Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért pont Vizet az elefántnak...

Miért pont Vizet az elefántnak? Miért ez a film címe?

Figyelt kérdés
Valaki magyarázza el, hogy miért pont ez a címe a filmnek, mert nekem nem esett le a végén se. Az elefánt része megvan, inkább a vizes rész érdekel. köszi :D

2012. márc. 18. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgy veszem le kérdésedből "valós" választ akarsz, ami a történetből következik logikusan... Ugye?


Pedig ez egy film, ami szimbólumokban beszél. Igen, a történetben nem volt szó szerint szomjazás. Viszont szomjazott másra az elefánt - emberségre, méltó bánásmódra.


Hogy mire szomjaztak - emberi - hőseink? A méltóságra például a nő is. Ne legyen elnyomva, mint ahogy a férje bánt vele. Pattinson karaktere ezt hozta el az ő életébe.

A megbecsülésre pedig mindannyian úgy vágyunk ebben az életben, mint szomjazó a vízre...:)


Egymásra vágytak tehát.

Érted? Szerintem ilyesmit szimbolizál a cím.

Érdemes ilyesmiken mindig elgondolkodni. A film nem véletlenül művészet. Több van ám benne, mint elsőre tűnik...;)

2012. márc. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, erre nem gondoltam volna :)
2012. márc. 19. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!