Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Anime rajongói szinkron -...

Anime rajongói szinkron - tudtok hozzá animét ajánlani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy fontos, animékkel kapcsolatos kérdésem. 3 barátom és én alapítottunk egy amatőr szinkroncsapatot, és első körben egy Wendy nevű websorozatnak csináltunk magyar változatot, ami mindenkitől elismerő visszajelzést kapott, úgyhogy épp az új projekten törjük a fejünket És arra gondoltam, milyen jó lenne megcsinálni egy anime sorozatot, lehetőleg olyat, aminek még egyébként sincs magyar szinkronja. Az a kérdésem, hogy tudnátok-e ajánlani nekem valamit? A csapatban 2 fiú van és 2 lány, de kisebb szerepekre megoldható, hogy szerezzünk másokat, a lényeg leginkább az, hogy a visszatérő főszereplők ennyien és ilyen felállásban legyenek. Ha lehet:

- ne legyen túl hosszú a sorozat, szóval ne 500 rész (persze az se baj, ha igen, mert akkor csak néhány részt csinálunk belőle, de szívesen dolgoznánk valamin az elejétől a végéig).

- legyen angol szinkronos változata (ez megint csak nem kikötés, csak japánra nehezebb megcsinálni).

Csak ennyi lenne az "elvárás", nagyon szívesen vennénk bármi ötletet :) Linkelem a Wendy első 2 részét, amit már megcsináltunk, ha szeretnétek hallani, hogy milyen, mihez illene a hangunk. (Ezekben a 4. srác nincs benne, de ő mondja be az elején és a végén a címet és a hangokat).


http://www.youtube.com/watch?v=DjAwNON7TOE

http://www.youtube.com/watch?v=f4O8o8nFS-w


Előre is köszi a válaszokat! :)


2012. márc. 18. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Először is: Megnéztem a linkelt videókat, és meglepően jók lettek. Úgy értem, az ember már falra mászik a sok önjelölt szinkroncsapattól, de most kellemes csalódás ért.


Ami az animéket illeti, a legtöbbje még nincs nincs szinkronizálva, szóval van mi közül választani.


A Code Geass elég sok szereplővel operál, azt talán nem kéne.

A Higurashiban és a Claymore-ban talán túl sok a női szereplő.

A Noein is sok szereplővel operál, ám menet közben kiderül, hogy a szereplők fele a másik felének az idősebb kiadása egy alternatív jövőből. Természetesen ekkor az idősebb és a fiatalabb verziót ugyanaz csinálhatná. Ez talán érdekes kísérlet lehet szakmailag.


A Haruhi csapata sem lenne rossz, ott 2 fiú és 3 lány van (meg egy rakás mellékszereplő, de ezek a fontosabbak), ami már majdnem egyezik a tiétekkel.


Esetleg Steins Gate?

Majd még gondolkodom rajta, így elsőre ezek jutottak eszembe.

2012. márc. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ejha, hát ez tényleg remekül sikerült.

Így elsőre az Air Tv jutna eszembe, relatív kevés szereplője van. Amivel nagyot tudnátok ütni az a Nana (habár talán van már szinkronja).


Amit még nagyon tudnék ajánlani az az Aoi bungaku series. :) Elég komoly mű, szintén viszonylag kevés szereplővel.


Az Eve no jikan pedig rövid. Ezen le is tesztelhetitek, hogy mennyire működne a dolog. :)


Pár cím: No.6, Mushishi, Sola.


Ha szükséges, szivesen keresek anyagot is hozzá. :) Sok sikert továbbra is!

2012. márc. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát, Air, Clannad, bár utóbbi sok női hangot kívánna, de igény lenne rá, és emlékeim szerint magyar szinkron még nincs.

Working esetleg, bár az nem olyan ismert és népszerű.

Sajnos ami ilyesmi felállással jó lenne és eszembe jutott, azokhoz már van szinkron. :D

Viszont animét jól szinronizálni nehéz, az eredetit tekintsétek mintának, ne a magyart, angolt, stb-t, azok bénák. :D

Ja és a jogi lehetőségeket is mérlegeljétek, mert elég ciki, ha beperelnek titeket pár millióra (vagy többre), bár gondolom erről a részről már gondoskodtatok jó esetben.

2012. márc. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Én sajnos magyar szinkronnal else tudok képzelni 1 animét :D

Amit az animax müvel az ...

Esetleg a Kobato-t megprobálhatnátok abban nincs sok fsz :D

2012. márc. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is megnéztem a videót, és meglepődtem milyen jó lett. Először úgy álltam hozzá, hogy biztos megint egy csapat idióta. Ezért bocsánat :) Nagyon tetszett, és hogy őszinte legyek talán meg is ütötte egy normál szinkron szintjét(igen normál nem olyan sz'ar amit az animax csinál)

Animéből, először a most futó Black Rock Shooter jutott eszembe, de aztán rájöttem ott csak lányok vannak. Aztán az Air ugrott be.Láttam a többiek is mondták, szerintem is ez lenne a legjobb választás. Nyugodt hangulat, kevés szereplő.

A másik ami szembe jutott a Suki desu Suzuki-kun!! OVA tulajdonképpen csak egy pár perces dolog, egy romantikus manga pár fejezetét mutatja be. 2 fiú és 2 lány a szereplő benne, a többi mellékszereplő, de nem igényel különböző hangot(szerintem)

Megint egy rövid 6 részes mű jutott eszembe, de így is 10 percesek a részei. Ez a Thermae Romae, pár hónapja lett vége. Amit még láttam hogy emlegették a Working!!-et. szerintem ez is jó ötletnek tűnik, nincs igazából sok szereplője, inkább a főszereplők, de azok többen vannak.

Hát én ennyit tudtam segíteni, remélem majd belevágtok valamelyikbe :) mindenesetre, én megnézem, az biztos :D

2012. márc. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is bocsánatot kérek, mint az előttem lévők többsége. Először az ugrott be, hogy a Firy tail-nél is, hogy elcs/eszték, de ti nagyon jól megcsináltátok.

Az animével kapcsolatban, nekem a Friut basket jutott eszembe, 3 főszereplő van, 2 fiú és 1 lány, viszont mellékszereplőből elég sok van...

2012. márc. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Yuki3 válasza:

Olyan animék is jók amiken felirat van?

Mert ha igen akkor én tudok néhányat igaz lányos de jó:

Mermaid melody

Shugo chara

2014. júl. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szia nova vojsz
2021. nov. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!