Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Dragon Ball c. rajzfilm...

Asd4ever159 kérdése:

A Dragon Ball c. rajzfilm hatása Magyarországon a 90-es években?

Figyelt kérdés
Állítólag be is tiltották, voltak halálos áldozatai is. Arra lennék kíváncsi, hogy mik történtek a 90-es években?(Részletes válaszokat kérek)

2012. márc. 21. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy (vagy több) gyerek aki kiugrott a nem tudom hányadik emeletről gondolván, hogy majd jön érte a varázs felhő. Ezek voltak a halálos áldozatok. Arról én nem tudok, hogy itt Magyarországon volt-e ilyen halálos eset, bár itthon is hatalmas rajongó tábora volt. Teljesen beette magát a gyerekek környezetébe Pl. személyes tapasztalatok: Emlékszek az iskolába rengetegen beiratkoztak karatézni, kung-fuzni, boxolni...azért mert olyanok akartak lenni mint Songoku. Olyan is volt, hogy nálunk az iskolába ketten összeverekedtek valami DB-s kártyák miatt. Azt aki nem nézte (nagyon kevés ilyen volt) gyakorlatilag ki is volt közösítve mivel soha nem tudott hozzászólni a témához, mert ugye mindig ez volta téma. Az volt a legmenőbb gyerek akinek a legtöbb DB-s ruhája, posztere, kártyája, játékfigurája...volt. Talán kimerem jelenti, hogy ezt a versenyt anno én nyertem:D Akkoriban ez meghülyített majdnem minden gyereket (köztük ugye engem is:D) Aztán egy bizonyos brutális jelenet (hogy ez melyik volt nem tudom, talán az amikor Trunk karddal ketté vágja Dermesztőt, ez volt anno az utolsó vagy utolsó előtti rész ami lement az RTL-en) betiltották itthon. Vagyis nem betiltották, hanem 16-os, vagy 18-as karikát kapott (bár akkor ezeket még jelekkel jelezték nem számokkal) ezért csak késő esti időpontba vetíthették. Pár héttel ezután úgy éjfél körül az első résztől ismét elkezdték vetíteni, de a gyerekek nagy része azaz a célközönség akkor már aludt így a nagyon kicsi nézettség miatt viszonylag hamar abbahagyták. Próbálkoztak azzal, hogy videokazettán árulták a folytatást, 4 részenként jöttek folyamatosan, de ez se volt nagy üzlet ezért néhány kiadott kazetta után abbahagyták. Éveken keresztül csak odáig voltak meg a szinkronos részek, de azóta már nyilvánosságra került a többi is. A Gt-t meg ha jól tudom vetítik az Animaxon, azt is leszinkronizálták mostanra.
2012. márc. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Szívesen várom mások véleményét/tapasztalatát/hozzászólását is!
2012. márc. 24. 16:51
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
A 90-es éveknek volt egy varázsa de végtelenül suttyó és buta volt. Annyira, hogy betiltották a Dragon Ballt, amiből rengeteget lehetett tanulni és rengeteg fantasztikus élményt köszönhet neki egy egész generáció. Az ablakon kiugrás egy kamu volt. Soha nem történt meg. Az előző hozzászóló jól leírta, akörül forgott minden és imádta is mindenki. Főleg mert akkoriban nem érte annyi inger az embert és így még sokkal nagyobb hatása is volt, mint manapság.
2012. dec. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Letiltották a Dragon Ballt a képernyőről


Péntek óta nem láthatják a gyerekek a Dragonball rajzfilmsorozatot, mert az RTL Klub vezetése úgy döntött: az Országos Rádió és Televízó Testület és az RTL Klub között folyó polgári per jogerős bírósági határozatáig szüneteltetik a rajzfilm vetítését.

Azért robbant ki vita az ORTT és az RTL Klub között, mert az ORTT úgy vélte: a tévécsatornán vetített Dragonball sorozat erőszakos és kedvezőtlenül hat a gyerekek lelki fejlődésére. Határozatukban ezért megtiltották a tévétársaságnak a sorozat további részeinek vetítését. A csatorna vezetői viszont polgári perre vitték a dolgot. A bíróság még nem hozott ítéletet a perben, ezalatt azonban elkezdődött a televízióban a sorozat következő része Dragonball Z címmel. Az elmúlt csütörtökön élvezhették utoljára a tinédzserek a délutáni közvetítést. Az ORTT egy újabb határozatát megszívlelve a csatorna felfüggesztette a sorozat vetítését.


- A bírósági ítéletig, a felesleges konfliktusok elkerülése érdekében jobbnak láttuk, ha levesszük a képernyőről a sorozatot, de ezt természetesen átmeneti megoldásnak tekintjük. Rengetegen telefonálnak be hozzánk, és a műsor további vetítését kérik, sok iskolában aláírásgyűjtést kezdtek a gyerekek. Mindennek ellenére megvárjuk a bírósági döntést. Ha az a javunkra szól, újra műsorra tűzzük a Dragonballt – közölte Szabó Stein Imre, az RTL Klub PR és marketing igazgatója.

Szabó Stein szerint a rajzfilm az ősi vallásokban is meglévő gondolatokra épül. Eszmei alapja, hogy a jó és a rossz harcából mindig a jó kerül ki győztesen.


- Ezzel úgy gondolom, negatív példákat nem állít a gyerekek elé, hiszen mindig a jó irányába és előre haladnak az események. A Dragonball a japán manga rajzok hagyománya alapján készült rajzfilmsorozat. Évek óta sikeres sorozatai ezek a nyugati televízióknak – védte az RTL álláspontját a marketing igazgató.


1999. április 24. (Blikk)

2012. dec. 3. 10:28
 5/10 anonim válasza:
100%

Háth az ugy volt hogy csak Japán ban lett 4gyermek álduzatul

a Dragon Ball mesének mind a 4 azt hitte hogy tud repülni oszt kiugrottak az ablakbol oszt meghaltak.Olvastam valahol hogy nem tiltották be a DB-t hanem csak magyarországon az ORTT pert inditott az RTL ellen mert tul erőszakos volt a DB-mese igy kőzős megegyezésre csak este 23:00-24:00 kőzőtt 2részenként vetitették a DB-t 18as karikával.

2013. szept. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Süle Dominik ***** válasza:
100%
Szemétség a rohadt ORTT-(NMHH)-tól én megmondom az őszintét nem láthatam mert csak 2000-be szűletem azt mondom hogy DB Z mese igazából határeset mert DB helyett műsorszünet van amitől a gyereket ijeszti meg a zenéjük meg fekete képernyőjük sokkal rosszabb mint a DB amugy meg 10000x színvonalasabb mint a Maunika só ahol emberek bunyóznak amiért több szűnet volt tehát aki egyet ért velem írja azt Vissza A dragon ball Z-t
2014. júl. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Régi történet ez már... Most már szerencsére újra megy a Dragon Ball Z a TV-ben... Viasat 6-on minden hétköznap 17:05 perckor...
2014. júl. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Süle Dominik ***** válasza:
50%

K***og média tanácsok kicsálják a jó műsorokat egy ideig ment A tv ben DB meg a Lost-ot is betiltotta helyette 1000-rel adják le a műsorokat amit már leadtsk többször

nahát meg az emberek arra vevők hogy győzikét nézzenek vagy olyat amit már 10x leadtak vagy olyat amik jók megnépszerűek de olyan időbe vannak hogy senki nem nézzi mondol egy pl.-t ha jól tudom hajnali 1 óra 45 körül adják a story 4-en vagy 5-ön a Lost eltűntek cimű amerikai kalandfilmsorozatot amit anno 2007-08 ban én magam is néztem ilyet különben is DB Z-t 18-as karikával nevetséges helyette Győzikét adnak arra kéne 18-as karikát adni (18) azt kell piros 18-asal vetiteni

2014. júl. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan is,hogy valaki kibelezte magát,mert azt hitte,lehet tévét szerelni a hasába,mint egy Teletubbies-nak.Hülye gyerekek meg mindenhol vannak,akikkel otthon nem foglalkoznak.

Ma már a Dragon Ball Z pycsafüst egy Kéjjel-Nappal Bukaresthez képest vagy akármilyen tahóság show-hoz hasonlítva.

Még ha olykor durva is volt,de legalább volt tartalma és közvetített némi értéket,pl kitartással elérheted a célodat,hogy az emberek változhatnak,stb.

2015. aug. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az első Dragon Ball sorozatot úgy bírálta az ORTT, hogy 14-es korhatárral 20 órától hajnali 5 óráig lehetett volna vetíteni. Ez az RTL-t nem érdekelte, elkezdte ugyanakkor a DBZ-t, és a hozzáállása miatt sokkal szigorúbban lépett fel az ORTT. Először 18-as korhatárba akarta száműzni és a vitás per miatt az RTL egy ideig abbahagyta a vetítést. Illetve éjféli időpontban folytatás helyett újrakezdte és senki nem volt rá kíváncsi. Ezért az RTL kukázta. Én ezért az RTL-t tartom felelősnek. Médiatörvények változásai miatt nagyon elhúzódott a per. 2004-ben született jogerős bírósági határozat, hogy 16-os korhatárral 21 órától hajnali 5 óráig vetíthető.
2022. szept. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!