Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ajánljatok anime sorozatot! (? )

Ajánljatok anime sorozatot! (? )

Figyelt kérdés
Nem igazán vagyok jártas a témában, és szeretnék megismerkedni vele. Miket ajánlanátok?
2012. márc. 25. 00:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Naruto


Ez mondjuk az animék Barátok Köztje, de ha nem vagy az a hardcore japán "beteg" ember, akkor bőven elég és tetszeni fog (pláne Shippuuden).


Meg Dragon Ball, ez ugye alap sorozat.


Ez a 2 amit még a nyugatibb emberek is be tudnak fogadni, a többihez kicsit elvontabbnak kell lenni.

2012. márc. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

H nem vagy jártas, szerintem akkor ne kezdd azzal amit az előző mondott. Nem azért mert nem jól a sorozatok, hanem egy kezdő animésnek már túl hosszú lenne. Mondjuk ha belevágsz akkor nem tudok ellene tenni, ez az én véleményem. De tudnunk kéne azt is, hogy milyen műfajt szeretsz. Én elsőre pl a Shugo Chara-t láttam, habár az is elég hosszú :) műfajilag szerintem bármi lehet a kezdő.

Amiket én ajánlanék, az inkább elsőre egy rövidebb, nyugisabb a Natsume Yuujinchou (habár ez is hosszú már 4 évada van)

Ami harcos olyanból sok van pl Ao no Exorcist, Sousei no Aquarion.

Ami izgalmas, de mégsem igazi harcok vannak benne a Bakuman. A valóságot ábrázolja, 2 fiú álmának beteljesülését. Itt nem valami gyerekmesére kell gondolni, mert itt mangakák (akik a mangát rajzolják) a főszereplők.

Vannak amiket ecchinek hívunk, ezek olyanok hogy a lányoknak nagy mellük van, mutatják a bugyiját, melltartóját stb. és ezekből lesznek poénok. (jobb fogalmazást nem tudtam írni xd) Szóval nem olyan durva, inkább fiúknak szól, de én lányként is szeretem. Szóval ilyen Ichiban Ushiro no Daimaou,Highschool of The Dead,Highschool DxD,Zero no Tsukaima.

És vannak a romantikus animék, ilyen a Bokura ga Ita, Itazura na Kiss, Lovely Complex, Kimi ni Todoke, Nodame Cantabile.


Ha valamilyen műfajt szeretsz, írd meg és akkor pontosabban tudok ajánlani :p

Ezek feliratosak, vannak szinkronosak is ilyenek: Nodame Cantabile, Lovely Complex,Vampire Knight,YuYu Hakusho,Kilari(inkább ne nézd xd)Slayers,Ghost in the Shell, Soul Eater.

2012. márc. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én elsőnek nem sorozatot néznék, inkább a magyarul is megjelent Miyazaki filmekből választanék, az én kedvencem a vándorló palota, azt ajánlom első animének.
2012. márc. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Death Note -Ez csupán 37.rész, de nagyot üt, a legzseniálisabb sorozat, amit valaha láttam, mélyen elgondolkodtatja az embert, tulajdonképpen egy zseni, különc gyilkosról és az utána nyomozó szintén zseni, különc mesterdetektívről és ami a lényeg, kettejük őrületes taktikai párharcáról szól, hihetetlenül izgalmas és elvont, az embert elgondolkodtatja a világról az életről és az emberekről.
2012. márc. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ouran high school host club

skip beat

Fairy tail8hosszabb mint az előzők,még fut,de imádom)

kaichou va maid sama

suzuka

kobato

zero no tsukaima

hidan no aria

romeo x juliet

fruit bascet

lovely complex

earl and fairy

hanasakeru soishonen

kaze no stigma

pandora hearts

spiral

special a

Ezek mind nagyon jók! remélem tudtam segíteni :)

2012. márc. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A death note-ot láttam, mikor szobafogságra voltam ítélve, de a filmre már nem tudtak rávenni. filmekből, könyvekből olyasmiket szeretek, amikben van izgalom, valami elvont dolog (ez lehet valami beteg dolog is, habát a vérfertőzés és a homoszexualitás már kicsit sok :D). és nem mesékre vagyok kíváncsi, szóval nyugodtan ajánljatok csak 18+osokat is :)
2012. márc. 25. 17:05
 7/12 A kérdező kommentje:
Jha és lehet benne szerelmi szál, csak ne az legyen a lényeg
2012. márc. 25. 17:07
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Pár jobb anime:


A populárisabb stílusból (hosszú és kemény, mint a nyolc általános) :):

- Naruto

- Bleach


Horror:

- Hellsing

- Elfen Lied (nem láttam még, de sok fanatikus rajongót kitermelt magának)

Frissebbekből 1-2: Blood-c, Another


Humor:

- Full Metal Panic: egyik nagy kedvenc. Akció, humor, iskolai élet meg egyéb muris kategóriában az élbóly

- Katekyo Hitman Reborn!. vérbeli maffiasorozat. Csak mert össze kell hozni a Családot. Későbbiekben a humorról picit a harcos anime kategóriába tolódik

- Toradora!: számomra friss anime, de cseppet se rossz.

- Trigun: sci-fi vadnyugati jellegű anime sok-sok humorral és némiképp lökött főszereplővel

- One piece


A Nagy Kedvencek: ezek a kiadás/vetítés éveiben kb minden rajongói díjat elnyertek (magyar animeaddicts szavazásokon is):

- Death Note

- Code Geass


Véresebb műfaj:

- Gantz: mangában jobb, de az anime is fogyasztható. Készült élőszereplős film változat is. Öröm volt nézni mi maradt benne cenzúrázatlanul (nem sok). :)



Meg persze érdemes belekukkantani a Black God-ba is esetleg...

2012. márc. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Látom senki sem írta még. Az alapján ami leírtál az ízlésedről, én a Hell Girl-t ajánlanám (Jigoku shoujo). Kicsit elvont, kicsit 18+, nem vontatott, apró izgalmas történetek sorozata. Mégha nem is tetszene az egyik epizód, akkor megvan rá az esély, hogy a következő tetszeni fog. (Csak a főszereplők azonosak, a környezet és a történetet formáló többi szereplő szinte mindig változik.)
2012. márc. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2012. márc. 29. 02:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!