Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Taz-mánia: miért más a főszere...

Taz-mánia: miért más a főszereplő, mint a többi?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban szerettem ezt a rajzfilmet nézni, de nem sok részt láttam belőle. (és nem sorrendben vetítették a sorozatot)

A főszereplő Taz miért különbözik a többi szereplőtől? Nem beszél, másképp viselkedik, ezért van mindig mellette valaki, aki rendesen beszél, hogy a nézők megértsék. Egyszer láttam olyan részt, amelyikben az apja próbálta normálissá tenni a fiát, de nem sikerült. Abban a részben az egész hűtőt felfalta, a szobája állatkertre hasonlít. Sokszor őrjöng is.


Mit tudtok róla?



2012. ápr. 5. 09:39
 1/2 Brányi Bence ***** válasza:

Kicsit OFF, de remélem segit:


Miért más? Azt nem tudom, de ez nem egyedi dolog.


A Bolondos dallamok többnyire a második világháború előtt/alatt született és a legtöbb karakter nem tud rendesen beszélni (pl.: Cucu Malac, Dodó Kacsa vagy Sylvester mind beszédhibásak).


Ez nem csak a Warner Brother-re érvényes, pl.: Marvin, a marslakó, Tom & Jerry (egyes részeiben) vagy a Kengyelfutó gyalogkakukk szintén nem szólal meg.


Taz, aki ugye egy erszényes- vagy tasmaniai ördög (Sarcophilus harrisii) a sorozatban a heves vérmérsékletű, nem túl okos ösztönlényt alakítja, aki mindent fel akar falni. Ehhez a karakterhez (szerintem) jól illenek az artikulálatlan megnyilvánulásai, mivel kidomborítják állati létét (ellentétben pl.: a szemét, de emberi Tapsi Hapsival vagy Csőrikével).


Emellett nyilván az is közrejátszott, hogy 1954-es első megjelenésekor (Devil May Hare) Tapsi Hapsi ellenpéldája volt (aki leginkább beszédéről híres), ezért Taz inkább nem beszél (bár az imént említett epizódban 4 értelmes mondatot is mond).


Az 1990-es években született új keletű nőszerűségét felhasználó Taz-mánia sorozat pedig az eredeti Taz-figurát vette elő, szinte semmit sem változtattak rajta.

2012. ápr. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez nagyon érdekes válasz volt! Köszönöm szépen! :)
2012. ápr. 6. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!