Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ti ezt észre vettétek a Harry...

Ti ezt észre vettétek a Harry Potter-be?

Figyelt kérdés

A sötét varázslatok kivédése tanár mindig gonosz:

1.Mógus (Mógus testébe él Voldemort)

2.Gildroy (nem gonosz de csaló + meg akarja átkozni Ron-t

3.Lupin (vérfarkas)

4.Mordon (álca:Parti Kupor)

5.Umbridge (egyszerűen egy hülye tyúk)

6.-

7.-

MÉG NEM LÁTTAM/OLVASTAM őket (nah szal ti ezeket észrevettétek) :D


2012. ápr. 9. 22:16
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
jó mondjuk igazatok van nem gonosz Lupin...akkor úgy mondom h minden stv tanárral van vmi fúrcsaság mert Lupin vérfarkas a 3. részben amikor ő a stv tanár
2012. ápr. 11. 06:23
 12/23 A kérdező kommentje:
svt* bocs= sötét varázslatok kivédése
2012. ápr. 11. 06:24
 13/23 A kérdező kommentje:
b...meg :@@@@@ SVK*
2012. ápr. 11. 06:25
 14/23 anonim ***** válasza:
83%

" Hatodikban pedig Piton a sötét varázslatok kivédése tanár, a hetedikre így hirtelen nem emlékszem, mert valamelyik halálfaló. Őt még lehet gonosznak nevezni."

Igen rosszul értelmeztem, elnézést! De azért lehetett volna egy kicsit érthetőbb a megfogalmazásod. :D

2012. ápr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

:D

Hát...Mióta Voldemort kérését, hogy ő legyen az SVK tanár, elutasították, senki nem maradt egy évnél tovább. Ez volt úgy harminc éve (nem tudom pontosan, csak tippeltem egy nagyjábólt). Harminc év-harminc tanár legalább. Gondolom ennek már híre is ment. Ezek után...szerinted van olyan épeszű ember, aki jelentkezik ide tanárnak, mikor tudja, hogy egy évnél tovább nem lesz az állásban? Sőt, ha nincs szerencséje, az életben sem.

Mógus nyilvánvaló miért vállalkozott, Voldemort irányította.

Lockhart...hát ő hülye volt, és örült, hogy szerepelhet.

Lupinnak valószínűleg régóta nem akadt munkája vérfarkassága miatt, örült, hogy ez van.

Mordon megrögzött gonoszság-felkutató és ellenes, de az éles forgalomból már őt is kivonták, az SVK-tanársággal viszont kissé "visszatérhetett" (volna). (Ha meg akkor amikor jelentkezett/elfogadta az állást már Kupor volt, akkor tiszta sor, szintén Voldemort parancsa. Sajnos már nem emlékszem)

Umbridge: A minisztérium hű csatlósa. Akik úgy látták, hogy jó lenne belefolyni kicsit a Roxfort ügyeibe. Umbridge valószínűleg pont azért jelentkezett, vagy pont azért nevezték ki erre a feladatra, mert olyan, amilyen. A célnak megfelel.


A következő két tanár leírása számodra SPOILER, de ha akarod elolvashatod, őket is megmagyarázom.

A hatodikban ugye Piton volt, Dumbledore valószínűleg már kifogyott az egyéb jelöltekből, és belátta, hogy az addig bájitalt tanító Piton helyére egyszerűbben találhat embert, illetve arra az emberre szüksége is volt(Horatius Lumpsluck), hogy megszerezzen tőle egy emléket.Így az előbbi érv mellett ez is erősen befolyásolhatta a döntését. Lumpsluck viszont bájitaltantanár, így Pitont inkább áthelyezte.

Carrow meg a hetedikben...Ismét Voldemort döntése. Vagy talán csak ő volt a legerősebb, és így neki sikerült megkapnia azt az állást, ami valószínűleg minden halálfaló álma. (ha már tanár) (És azért került megint egy új ember oda, mert Piton az igazgató lett, és így átadta a helyét.

2012. ápr. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Igen, mindig van valami furcsaság az SVK-tanárokban.

15-ös válaszoló nagyon jól leírta.


SPOILER! Szerintem azért is kapta meg Piton a 6.-ban az állást, mert Dumbledore már tudta akkor, hogy meg fog halni egy éven belül (mármint Dumbledore, a gyűrű miatt), és Piton minden évben megpályázta az SVK tanári posztot, Dumbledore talán ezért bízta rá, hogy végre megkapja, amit olyan régóta akart.

2012. ápr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat a 15. válaszólónak pedig különösen, fel is pontoztam :))
2012. ápr. 11. 18:00
 18/23 anonim válasza:
100%

Látszik, hogy nem olvastad a végét mert kiderül az utolsó vagy utolsó előtti kötetben, hogy Voldemort elátkozta a sötét varázslatok kivédését. Amúgy a szereplők sokkal összetettebbek, mint a legtöbb ember gondolná. Ha szeretnétek leírom, csak írjatok kommentet!!

A mi sulinkban kötelező olvasmány volt és teljesen elképesztő dolgok derültek ki számomra, amik puszta olvasásra nem tűnnek föl. Egyébként a Harry Pottert lehet szórakoztató könyvként is olvasni, de valójában nem az. És az irodalmárok szerint át fog menni abba a felső kategóriába az idő haladtával, amit csak az elvont irodalmárok értenek meg(mondjuk 100 év múlva).

2012. ápr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
18:28 írd le kíváncsi vagyok :-)
2012. ápr. 13. 18:56
 20/23 anonim válasza:
Figyeljetek, majd hétégén lesz időm, leírom, de most sajnos nem érek rá! :(
2012. ápr. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!