Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Dragon ball évadok, részek stb?

Dragon ball évadok, részek stb?

Figyelt kérdés
Eléggé össze vagyok zavarodva,mert most nem tudom,hogy milyen dragonballok vannak mi után stb. Szóval annyi megvan,hogy van a sima Dragon Ball,a folytatása a Z és annak a folytatása a GT. A kai pedig a Z tömörítettje,DE én tegnap találtam youtubeon olyat,hogy OVA meg olyat is,hogy Episode of Bardock. Na ezekről fogalmam sincs,hogy micsodák,minek folytatása,mi után jön stb. Ha tudnátok segíteni,hogy ezek mi után jönnek vagy ilyesmi annak nagyon örülnék. És ha van még olyan Dragon Ball amit nem írtam le azt is leírhatjátok,hogy tudjak róla. Előre köszi:)
2012. ápr. 30. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Az angol Original Video Animation, illetve az OVA mint ennek gyakori rövidítése olyan animéket és animesorozatokat jelöl, amelyek eleve valamilyen adathordozón való kiadásra készítenek, moziban vagy televízióban való vetítés helyett. A szó jelentése azonos az Original Animated Video (rövidítve OAV) kifejezésével.


Az Episode of Bardock pedig a Movie Special 1 folytatása.

2012. ápr. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De akkor az Ova minek a folytatása? és mi az a movie special?
2012. ápr. 30. 22:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesen félre értettél. Na szóval, ugye a Dragon Ballnak a 3 sorozata mellett vannak egész estés rajzfilmjei ún. Movie-k.

A Dragon Ball-nak 4 movie-ja van, a Dragon Ball Z-nek 13 és ezeken felül még megjelent a Z-nek 2 ún. special movie-ja és ezen két special movie közül az első volt a Bradock - The father of Son Goku, illetve még volt egy special-ja a GT-nek is.


Az OVA pedig csupán egy jelző, amivel azokat a filmeket jelölik, amiket csak adathordozóra(videókazetta,DVD) jelentettnek meg és nem adják le sem tévében, sem moziban.

2012. ápr. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!