Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Amerikai filmekben miért nem...

Amerikai filmekben miért nem használják a valódi országok megnevezését?

Figyelt kérdés

Nemrég néztem a Terminált, abban is "Krakkózia" volt az ország ahonnan jött a főszereplő. Tegnap néztem Monkot, ott meg nem is tudom, valami Z betűs nem létező országot mondtak.

Miért nem mondanak valódi országot? Törvény tiltja vagy csak nem illik mondjuk megsérteni más népet, hogy ott milyen rossz a helyzet?


2009. jún. 23. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:
37%
Alapvetően buta népség - bár szerintem is inkább politikai okai vannak- mindenesetre egyszer láttam amerikai általános iskolai földrajz térképet, európában egy csomó balkáni,kaukázusi ország be sem volt jelölve! Fogalmuk sincs, mi van rajtuk és az olajon kívűl a világban.
2009. jún. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
38%

A politikai okok miatt nem lehet. Csak akkor, ha az ország beleegyezik.

Amúgy a Terminált és is láttam és szerintem tök jó film.

2009. jún. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Papagájos válasza:

A Terminálban egy külön vissza-visszatérő poén volt, h a főszereplő egy ilyen senki által nem ismert,nem létező porfészekből jött.


Amúgy szerinted mit szóltak volna ha a főszereplő szlovák, vagy magyar lett volna, és így Szlovákia/M.o lett volna egy jelentéktelen, Isten háta mögötti helynek tituálva? Áhh kicsit sem sértő...

Nyilván akkor meg ezért lennének az Amerikaiak lehülyézve. (Kedves első válaszoló)

2016. jan. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!