Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Star Wars tényleg akkora...

K.lau13 kérdése:

A Star Wars tényleg akkora szenzáció?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, nem leszólásból. Kemény egy részét láttam, azt is csak félig, és ne kérdezzétek hanyadik volt, mert fogalmam sincs. nekem annyira nem tetszik, és ezen mindenki teljesen ki van akadva, csak ezért vagyok kíváncsi, hogy konkrétan ti mit szerettek benne, nektek miért tetszik, ilyenek :) És tényleg nem rosszindulatból. Csak úgy :) És persze nem is azért, mert "nem tudom elképzelni mi tetszhet abban valakinek", vagy ilyesmi, szimplán személyes véleményekre vagyok kíváncsi :)

2012. máj. 8. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Nevedből ítélve lány vagy, ráadásul 13 éves, nem te vagy a célközönség, nőknél nem is akkora szenzáció a SW.

Én fiú vagyok, de nekem is kimaradt az életemből (pontosabban még kiskoromban láttam, de lehet nem is sorrendben, és csak kevés dolog maradt meg bennem), de egy nagy univerzumban játszódik, jó a sztori, meg nem csak egy sima film, hanem ilyen-olyan lények vannak benne, különleges bolygók, fejlett technológia, fénykard, stb, ez még ma is ritka.

2012. máj. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A mai társadalom tükröződik a Star Wars egészében, akárcsak a Mátrixban. Anakin Skywalker akárcsak Neo, a történet lényege is egy, nagyon tanulságos, inspiráló hatású. Nekem ezért tetszett nagyon. Nem mintha maga a film, a történet ne lett volna krvajó és izgalmas.. :))
2012. máj. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
hát, nem tudom elmondani, miért szeretem annyira. A történet jó, a díszlet is tetszik, nagy igazságok hangzanak el... számomra megunhatatlan. De például ott van az Iron man, egy csomóan szeretik, én meg utálom. Miért? Mert nem vagyunk egyformák:)
2012. máj. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm a gyors válaszokat :)


Ja, nem is azért, csak mindenki emlegeti, hogy de tetszett neki, osztálytársaim is, gondoltam megkérdezem, kinek miért :)


De végülis igazad van. Aha, szóval a sztori tetszik, így már érthető :) Ja, meg hát igen, a szereplők... róluk akarva-akaratlanul én is hallottam.


Na, így már értem. Végülis lehet hogy úgy logikus, úgy hogy a sztorit alig tudtam, nem is lrtettem, mondjuk persze hogy nem tetszett. Hát nem tudom, lehet hogy lesz még olyan, hogy kénytelen leszek megnézni :)


Mégegyszer köszönöm a válaszokat :)

2012. máj. 8. 17:42
 5/10 anonim ***** válasza:
Én már lassan 15 éve vagyok rajongó, de soha senkinek nem tudtam megmagyarázni, hogy miért. Ezt érezni kell, nekem, aki megszámlálhatatlanul sokszor láttam az összes filmet, még mindig libabőrös lesz mindenem bizonyos jeleneteknél.
2012. máj. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem a libabőr mellett még mindig végigizgulom az egész filmet, annak ellenére, hogy kívűlről fújom.
2012. máj. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

hát logikus :) Díszelt, sztori... Akkor gondolom jól meg lehet rendezve :)


Iron man... hát azt még én se láttam.. Igazából a környezetemben a "társadalom" lassan kezd kiutálni, hogy nem ismerem se a Star Wars-t, se a Gyűrűk Urát, se az Indiana Jones-t, se semmit :D


Na mindegy, ez már az én bajom :) köszi a választ :)

2012. máj. 8. 17:45
 8/10 anonim ***** válasza:

A Star Wars a mai világ egyik legnagyobb filmkultusza, megmagyarázni, hogy miért szeretik annyian nem lehet, ahogy azt sem lehet megmagyarázni, hogy miért szereti valaki mondjuk a kék színt. A Star Wars filmek korszakuk forradalmi alkotásai, és több mint 30 év után is hatalmas rajongótábornak örvend. Rengeteg más alkotásnak szolgált alapul, játékok, képregények, rajzfilmek, ésatöbbi... arról nem is beszélve, hogy a Star Wars hatalmas és kidolgozott világgal rendelkezik, aminek a filmek mindössze egy mikronnyi töredékét mutatják be.


Szóval ez a Star Wars, a mai napig az egyik legjobb tudományos fantasy (juszt sem mondom ki, hogy sci-fi :D)

2012. máj. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is lány vagyok, 14 éves, és ettől függetlenül imádom. Nem a filmeket, ha engem kérdezel, azok tényleg nem nagy számok. Ha engem kérdezel, olvasd el a könyveket. Először az első hat részt. Már azokban is sokkal több információ és cselekmény van, mint a könyvekben. Aztán kezdd el olvasni a folytatásokat és előzményeket. Esetleg a Klónok Háborúja könyvváltozatait. Mindenképpen ajánlom Timothy Zahn könyveit, nagyon jól vannak megírva. Az újabbak kicsit hosszúak, de én három nap alatt végeztem velük. Igazság szerint úgy gondolom, hogy a Kibővített Univerzum sokkal élvezhetőbb, mint az eredeti hat rész. Amiket viszont soha ne olvass el: Erőpróba, A Jedi Hatalma. Durván ízlésromboló. Luke többet nyavalyog a kelleténél, Mara átmegy csillogó szemű diplomatába... Egyszóval mindent olvass el, csak ezeket ne!
2012. máj. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Szóval érezni kell. Érthető. :)


Végülis... Ha belegondolok, tényleg sokmindennek az alapja. Csak nem értettem, miután azt mondtam, nem szeretem, az emberek úgy néztek rám, mintha azt mondtam volna, hogy meggyilkoltam valakit, vagy ilyesmi.


Jaa, igen, könyvekben mindig jobbak a történtetek, mint filmekben. Hát, lehet hogy elolvasom, hátha úgy majhd tetszik :) A bátyámnak amúgy is kész gyűjteménye van belőle :D Köszönöm szépen mégegyszer a válaszokat! :)

2012. máj. 10. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!