Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter kérdések (? )

Harry Potter kérdések (? )

Figyelt kérdés

1 - Mógus professzort hogy hogy nem támadták meg a szörnyek az erdőben és hogy talált rá pikk-pakk egy egyszarvúra ami nagyon ritka bestia?

2 - Harry és Ron (titkok kamrája) hogy férnekel a láthatatlanná tévő köpeny alatt 2-en.

3 - Sirius Black miért ment be a Roxfortba és a Kövér Dámát miért akarta "kiszakítani"?

4 - A százfűlé főzet a 2-dik részben a hangot nem változtatta meg és ezért Ron és Harry úgy próbáltak beszélni mint Crack és Monstro. De a 4 részben Barty Kupor Jr.-nek hogy sikerült úgy hogy a hangja átváltozott Rémszemmé?

5 - Miért pont Umbridget küldték a Roxfortba, miért nem Amelia Bonest?


Szeretem a HP-t csak ezekre a kérdésekre nem tudok válaszolni.



2012. máj. 10. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1.Mógus a Sötét Varázslatok kivédését tanulta, plusz a Nagyúr is "vele volt", szerintem megvolt a képessége, hogy elkergesse magától bármi is támadta meg.


2.A filmekben nem vagyok biztos, de valamelyik, talán a hetedik könyvben említik, hogy már szűkösen fértek el alatta hárman, és hogy Ronnak rogyasztania kellett. Szóval elég nagy az a köpeny!


3.Peter Pettigrew-t kereste. A Kövér Dámásat pedig nem tudom, talán el akarta hallagtattni.


4. Ezt nem tudom... el kéne hozzá újra olvasni a könyvet.


5.Mert olyan embert akartak a Roxfortban, aki az övék, és gyűlöli Dumbledore-t. Alá akarták ásni a Roxfort hatalmát.


Remélem segítettem! ^^

2012. máj. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

2 - A könyv sokszor írja, hogy van, amikor hárman is a köpeny alatt vannak, főleg az elején. Később már csak nagyon szűkösen férnek el, és akkor is kilátszik a bokájuk.

3 - Peter Pettigrew-t akarta megölni, mert megtudta a Reggeli Prófétából, hogy Roxfortban van Ronnal. De mivel a Dáma nem engedte be, ezért ki akarta szakítani.


A többire sajnos nem tudom a választ, remélem valaki leírja, mert én is szeretném tudni. :)

2012. máj. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
4 Elképzelhető h egy hangelváltoztató bűbájt használt mellé
2012. máj. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Mondja is az egyik kentaur, hogy az a valami, mármint Mógus sokkal gonoszabb az összes többi lénynél. Nilván elkerülték. Egyszarvú meg van elég.

2. Mér ne fértek volna be a köpeny alá? Ki mondta, hogy csak egy ember fér el, főleg, ha még gyerekek.

3. Siirius meg akarta ölni Petert, vagyis megvédeni tőle Harryt.

4. Megváltoztatta a hangját, a filmben van csak az a hülyeség, hogy nem változtatta meg. Azt írja, hogy Harry megszólalt immár Crack nemtommilyen hanján.

5.Mért kellettt volna Amelia Bonest küldeni? Akkor meg azt kérdeztnéd, hogy mért pont őt küldték. Umbridge elég gonosz és gátlástalan volt ehhez a feladathoz.

Olvastad egyáltalán a könyvet, csak mert ezek elég egyszerű kérdések. A filmben meg csillió bakit lehet találni.

2012. máj. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak kiegészíteném a meglévő válaszokat:


1 - Hagrid említi, hogy az egyszarvúkat könnyen meg lehet találni, ha az ágakba akadt szőrcsomókat követed (vagy rosszabb esetben az ezüstös vért :(), valószínűleg így találta meg őket Mógus, esetleg Voldemort állatokat legilimentálva kiszedte a fejükből, hogy merre szoktak egyszarvút látni, onnan meg már gyerekjáték.

2 - A köpeny egy magas, daliás felnőtt férfira lett tervezve, így az első pár évben három gyerek összebújva simán elfér, míg később sokszor kilóg a lábuk, még később pedig Ronnak (aki a legmagasabb hármójuk közül), összegörnyedve kell bekászálódnia alá, különben annyira elemelné az alját a földtől, hogy térdig látszanának :)

3 - Ezt már megválaszolták :)

4 - A Százfűlé-főzet a hangot is megváltoztatja, újabb pont a könyvnek, újabb leszúrás a filmeseknek.

5 - Umbridge imádta Caramelt, szinte istenként tisztelte, így nagyon megbízható volt, ráadásul ha jól emlékszem, Amnelia Bones már a Kviddics Világkupa előtt pár héttel eltűnt, Bumfolt még viccel is a dologgal, amikor Arthurral és - talán - az idősebb Mr. Kuporral beszélgetnek a sátornál.

2012. jún. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!