Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak rám vannak rossz hatással...

Csak rám vannak rossz hatással az ilyen horrorfilmféle izék, amik mostanság elég felkapottak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok az a nagy horrorfilmnézős típus, de azért láttam már pár ilyesfajta filmet... pl.: Az árva, Védtelen gyermek, Péntek 13, Rajzás, Frászkarika, Kegyetlen titkok stb. Ezeket még úgy ahogy szórakoztatónak tudtam minősíteni, de jó pár jelenet volt, ami undort keltett a szememben...

Ma a húgom rávett, hogy nézzük meg a Rémálom az Elm utcában c. filmet. Belementem. Kilenc után kezdtük nézni, ő közben el is aludt... de én, komolyan rendesen be voltam tojva, megmozdulni alig mertem, a film után meg lóhalálában rohantam a szobámba. Komolyan többet volt a szemem a takaró alatt, mint amennyit láttam a filmből... na jó azért ennyire nem, de nagyon féltem és félek is... nem tudom, hogy fogok tudni aludni.

Csak én vagyok az ilyen filmek után ennyire berezelve? (vannak olyan osztálytársaim is, akik már szinte röhögnek az ilyen filmeken) Nem vagyok az a gyenge idegzetű, de az eddig megnézett filmek közül ez vagy háromszor annyira ijesztő, mint a többi... :/



2012. jún. 2. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, mert el tudod képzelni hogy milyen őrültséget történnek meg álmodban amúgy is, ennyi erővel meg is ölhetnek álmodban :):( Az engem is beparáztatott, több napig elég nehezn aludtam, pedig szeretem a horrorfilmeket (am oviban nem mertem aludni sokáig, mert megnéztem a Jancsi és Juliska filmváltozatát :D) na ez a ciki
2012. jún. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Csegi89 ***** válasza:
A Rémálom az Elm utcában nagy kedvencem a Fűrész mellett. Egyébként ezeket kivéve végig tudom röhögni mindet. Viszont valamiért, meg nem tudom magyarázni miért, az Átok az egyetlen amin elejétől a végéig állt a szőr a kezemen és futkosott a hideg a hátamon...
2012. jún. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nincs mit szégyellned: valahol el kell kezdeni. :)

Én nagy horrorfan vagyok, már immunis is a belőlük eredő félelemre, de az első horroron teljesen kikészültem. Pedig az a Rémálom az Elm utcában 6. része volt, ami azért nem volt annyira komolyan vehető. Mégis, fiú létemre egy idő után csak kuporogtam a kanapén, oda se néztem, fülemet befogtam, tettem ezt úgy, hogy a haverjaim látták (hozzáteszem, kb. 12 éves lehettem!!! :D). Tesóm meg hónapokig rosszat álmodott a Ragyogástól. Ja, én meg a Twin Peaks-től.

2012. jún. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mondom én is láttam több horrorfilmet, meg osztálytársaim is folyton ilyen trailereket néznek horrorfilmekhez infón, attól még én sem félek, de azért ez után a film után rendesen beijedtem, és az mondják van ennél sokkal durvább... azt még elnézném így, hogy fiúk lennének, de nem ők lányok, és nekik ez a szórakozás, hogy bámulják ahogy cafatokra szedik valaki testét... jó megnézem én is, de nem tudom, hogy ilyet hogyan lehet (lányként) élvezni is :/
2012. jún. 2. 23:05
 5/10 A kérdező kommentje:
Az Átkot hozták el talán osztálykirándulásra, és azt hiszem meg is nézték, nem vagyok benne biztos, mert magukra zárták az ajtót... mellesleg én is még csak augusztusban leszek 14..
2012. jún. 2. 23:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ, hogy mire hogyan reagál az ember.

Egy bizonyos kor alatt nyilván félősebb és amikor 17-20 éves lesz, akkor már reálisabb világnézettel rendelkezve jobban eltudja határolni a valóst a valótlantól.

Nagy mértékben ember függő is az, hogy melyik horrortól félünk és melyiktől nem.

Mondok egy példát. Láttam az összes Fűrészt, de igazából sosem érintett meg egyik sem, mert puszta vérengzéssel, brutalitással nem lehet borzongó, félelmetes hangulatot teremteni és én mindig ezt keresem egy horrorban, a lélektani hatását és ebből ez szinte teljesen hiányzott. De a 6, vagy 7 nem is tudom hány filmből egyetlen jelenet mégis nagyon megrázott, egy mások számára jelentéktelen képsor, az első részben, amikor az asszem orvos lánya este kiabál, hogy valaki van a szekrényében erre bejön az apja és körülnéz, senki, majd kimegy és a kétarasznyira nyitva maradt gardróbajtó résén a sötétben megjelenik Zep két szeme tágra nyitva. Na én ettől nem tudtam aludni egy egész éjen át. Szóval mindenkire más van hatással.


Amúgy, aki nagyon fél a horroroktól az ne nézzen ilyen filmeket.

Na persze, van aki mindenáron feszegetni akarja a határokat, mint én is :P

2012. jún. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A Fűrész a trancsírozásról szól, nem a félelemről. Sajnos manapság gyakran összekeverik a brutalitást a horrorral. Én a sokak által favorizált Végső állomás filmeket sem szeretem, mert igazából félni nem lehet tőlük.
2012. jún. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Valóban a mai horrorok a trancsírozásról szólnak és ezek többségének semmi hangulata nincs. Szerintem ez komoly minőségi romlás. Engem a legkevésbé sem izgat fel emberek feldarabolása, kibelezése, vagy megcsonkítása, ezeknek semmi értelmük nincs. Minden filmes műfajban azok a befutott művek, amelyek legjobban tudnak hatni az ember érzelmeire (lásd: Titanic stb), azok, amelyek műfajtól függően jó kedvűvé tesznek, elérzékenyítenek, megrémísztenek, illetve bármilyen intenzív érzelmi hatást kivált a történetük.
2012. jún. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én kb. 13 évesen megnéztem: A Karib tenger Kalózai - Fekete Gyöngy átka ... és megijedtem amikor ott azok az élőhalottak futkorásztak. s nem mertem be menni a szobámba lefeküdni, ezért rákapcsoltam a zene csatornára s a kanapén elaludtam. De már nem félek. Röhögök azon hogy mennyire megijedtem. Pedig k*rva jó film, s elég vicces :)
2012. jún. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen a Karib tenger kalózai tényleg mocskosul jó, mondjuk nekem a 2-3 együtt jobban tetszett, mint az 1 :P de kinek mi.


Szóval visszatérve a horrorokhoz Az átok tényleg jó horror, annak van hangulata és szerintem a Paranormal Activity is jó, lehet megkövezni :P

2012. jún. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!