Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi vonzza a filmeseket Magyaro...

Mi vonzza a filmeseket Magyarországon, hogy itt forgassák a filmjeiket?

Figyelt kérdés
Elég sok filmet forgattak nálunk, mint pl. az Evita, az Én, a kém, stb. Nemrég hallottam, hogy az Ideglelés Csernobilban című filmben magyarországi helyszínek is láthatók. A Die Hard ötödik részét is minálunk készítik, aminek örülök, de egy kicsit fura érzés is, mert a sztori Oroszországban játszódik, és a magyar nézők úgyis tudni fogják, hogy ezt meg azt a jelenetet Budapesten forgatták. :D

2012. jún. 3. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de örülök neki hogy forgatnak itt filmeket. Növeli a turizmust, ami fontos az országnak. :)
2012. jún. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az ára miatt szerintem. Kicsi és világviszonylatban szegény európai ország vagyunk, szép helyszínekkel. Biztos jobban megéri itt Moszkvává varázsolni a fővárost, mint ott kifizetni, amikor Moszkva az egyike a világ legdrágább fővárosának (+ 2000km-rel messzebb is van).
2012. jún. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előzőnek igaza van, olcsó ország vagyunk Hollywoodnak, valamint Budapest arculata miatt bármilyen európai ország városának is be lehet állítani.
2012. jún. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az előttem lévők mondják.

Magyarország már rengeteg filmben volt valamilyen oroszországi város (Chuck), vagy millió más, és szinte 0 pénzt kérnek érte.

2012. jún. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mint szinte mindennek, ennek is a pénz az oka.

A Die Hard eredetileg Csehországban készült volna, csak visszatáncoltak a támogatás elől.

2012. jún. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Magyar Filmtörvény (adókedvezmény) + újonnan épült, minden igényt kielégítő stúdiók + Budapest, amely lehet: Budapest:), Párizs, Berlin, v bármely környező ország városa
2012. jún. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sehol nem ismerik Budapestet annyira, mint itthon :)) és egy kis díszletezéssel, főleg ha van benne digitál_is, akkor úgy elváltoztatják, hogy még az anyja sem ismer rá. Állítólag a Die Hard forgatási helyszínekért olyan piti összeget fizettek ki, mint amikor kijössz a Mekiből és adsz egy kis aprót a hajléktalan bácsinak.


Aztán meg nagyon jó szakembereink vannak, jó filmstúdióink, növexik az infrastruktúra és Andy the Vajna jól viszi az ügyeit… :)

2013. máj. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Talán, nincs is még egy ilyen város, ami ennyi helyet és időt tudna "eljátszani". A II. kerületben, a Mamut környéke tisztára olyan, mintha francia negyed lenne, pár francia felirat és néhány utcatábla teljesen elváltoztatná. :))
2013. máj. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!