Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » X-akták. Melyek azok a részek,...

X-akták. Melyek azok a részek, amiknek köze van a "fő storihoz"?

Figyelt kérdés

Szóval nincs neten valahol, valamilyen lista, hogy melyik részek szólnak az UFOkról meg úgy az egész x-akták "fővonalról"?


Unom azt a sok részt, aminek semmi köze a lényeghez, csak amolyan "csináljunk minél több részt" kategória.


Ha tudnám melyik részeket kéne megnéznem ahhoz, hogy megértsem a lényeget és miknek nincs köze hozzá, annak nagyon örülnék.


Tudom, hogy elolvashatnám a részek részletes leírását, de az úgy elég macerás, meg ott ugye le is írják az egész részt és lelövik a lényeget.



2012. jún. 7. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az X-akták történetei egytől egyig megtörtént eseteket dolgoznak fel, melyeket az FBI dokumentált. Természetesen a tv show érdekében a sztorit a néző számára érdekesebbé téve átalakították. A lényeg, az összes részt látni kell, az adja az egész sorozatot, nem csak az "ufókról" szól, hanem az összes tudományos "fantasztikus" megmagyarázhatatlan esetről.

Régebben egy magazinban meg is jelent majdnem az összes részhez a valóságos eset is.

2012. jún. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Aha, persze. Kösz a hasznos választ! :)


Gondolom az a bizonyos magazin véletlenül sem valami hiteles, tudományos és elismert újság, hanem valami "UFO magazin" és "Hihetetlen!"-hez hasonló szenny lap, amit persze forrás megjelölés nélkül írnak.


Nem tudom miért nem bírnak néha gondolkozni az emberek. Hihetetlen (belekerülhetne az egyik újságba is) nagy baromságot írtál és még csak nem is a kérdésre válaszoltál.


Már bocs hogy ezt mondom, de tipikus példája vagy annak az embertípusnak, aki bármit bevesz és elhisz, legyen az akármilyen szélsőséges dolog.


Gondolom, ha egy fényképen, egy porszem miatt fényképezéskor keletkezik egy elmosódott minta, akkor az már egy szellem és, ha az égen látni egy műhold, furcsa villogó fényeit, akkor az egyértelmű bizonyítéka az ufóknak. És akkor a vallások különböző, elvakult és megszállott dolgairól nem is beszélve.


Sajnos az ilyen emberek -többek között- húzzák vissza a társadalmat, mert még azt az átlátszó agymosást is elhiszik, amit a médiában hallanak, ahelyett hogy gondolkodnának picit. Na meg persze ezekről megpróbálnak meggyőzni másokat is...


Nem vitatkozni akarok és nem is fogok, csak leírtam én is a véleményemet egy olyan dologról, ami nem ide tartozik úgy, ahogy az te is tetted. Persze a fenti dolgokra csak az írásodból következtetek és nem ismerlek, így ez csak az én szubjektív véleményem. Amiből biztos semmi sem igaz...

2012. jún. 7. 21:12
 3/12 A kérdező kommentje:
Továbbra is érdekelne egy hasznos, értelmes válasz a kérdésemre.
2012. jún. 7. 21:13
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

Ha nem szűrted le a válaszomból a lényeget a te bajod. A véleményedre pedig nem voltam kíváncsi.

De a kedvedért: Ne akarj egy sorozatot nézni, úgy, hogy részeket hagysz ki, mert nem jut rá a drága, társadalmat előremozdító, nélkülözhetetlen idődből. Az összes résszel a sorozat egy egész. Ha meg nem akarod végignézni, hagyd a francba, mert nem neked való. Nézd a Barátok köztöt vagy a Jóban rosszbant.

Egyébként meg köszi a magazin címét, mert már rég volt amikor olvastam, ma meg már az istenért sem találom.

2012. jún. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kijött egy négykötetes "válogatás" DVD-n, mely nélkülözi a különálló részeket. Az alábbi linkeken megtalálható a leírásuk és a számuk.

[link]

[link]

[link]

[link]


Az első évadból az 1., 2., 10., 17. és 24. epizódok érdekelnek téged, a további évadok részeit pedig a vonatkozó produkciós kódok mutatják.

2012. jún. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kedves első. Alapvetően kétfajta sorozat létezik, az egyetlen hosszú sztorit elmesélők (Lost, Prison Break, 24, Breaking Bad) illetve az epizodikusak, (a legtöbb nyomozós sorozat) melyeket időnként átívelő szállal fűszereznek. Az X-akták részei túlnyomórészt úgynevezett heti esetek (monster of the week), a kérdező viszont pont az alkalmanként felbukkanó, a főszállal foglalkozó epizódokra volt kíváncsi. Ebben semmi kivetnivaló nincs, sőt; nyilván nem véletlen készült el a linkelt válogatás, hanem azért, mert jelentős igény volt rá.
2012. jún. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Csakhogy így az egész sorozatnak odavész a varázsa.

Kb. mind egy könyvet olyan kiadásban olvasni, ahol lerövidítik vagy kivágják a leírásokat.

2012. jún. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*mint
2012. jún. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát már bocs, de ne te akard megmondani, hogy mit és hogyan nézzek. Ha csak néhány részre vagyok kíváncsi, akkor annyit fogon megnézni. És ne akard a te hülye elvedet rámerőltetni! Mert pont ezt próbáltad már az első hsz-odban is, miközben semmi köze nem volt a feltett kérdésemre.


Most komolyan mond már meg nekem, hogy hol van az első hszolásodban, a válasz a kérdésemre? Sehol... csak okítani próbálsz engem.


Egyébként pont a te hozzánemértésedet bizonyítja, hogy olyan sorozatokat ajánlgatsz itt nekem, ami pont, hogy összefüggő és elméletileg nem szabadna kihagyni belőle egy részt sem. Az már más dolog, hogy egy rakás kutyakakát sem érnek ezek a gagyi szappanoperák.


Na akkor már én is összefoglalom a lényeget, ha egyszer nem akar belemenni a kis fejedbe: Ne akard megmondani senkinek, hogy mit csináljon és mit nem, mert nincs hozzá jogod eldönteni senki helyett. Az meg elég röhejes, hogy ráakarod erőltetni másokra az akaratodat.


Amúgy, hogy lásd nincs harag és nem csak idegesíteni akarlak itt segíthetek neked letölteni a 2 magazin (UFO, hihetetlen) részeit netről. Persze csak ha tényleg kellenek.

2012. jún. 7. 22:44
 10/12 A kérdező kommentje:

A választ pedig köszönöm a 3.nak!


Pont ilyen linkek kellettek nekem. Gondoltam, hogy nem csak én vagyok úgy, hogy a főszál érdekel elsősorban, nem pedig a gyíkemberek, szellemek és a többi ilyen rész.

2012. jún. 7. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!