Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit jelent a filmeknél a...

Mit jelent a filmeknél a "rendezői változat" megjelölés?

Figyelt kérdés

2012. jún. 22. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Általában több extrát pl:kimaradt jelenetek,vágatlan verzió,audiokommentár,így készült...stb.Általában gyűjtőknek készülnek,vagy akiknek ez a kedvenc filmjük.
2012. jún. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
6%
Nem azt hogy pl. egy igaz történet és akkor a rendező megváltoztatta kicsit!? :D (most lehet, hogy hülyeséget mondtam sőt biztos) :D
2012. jún. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Ha ennyire biztos vagy benne, minek kérdezted? :P
2012. jún. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 HalkHogen ***** válasza:
100%
Elsőnél a pont. Általában több jelenetet bennehagy a rendező. Akár több tíz perccel is hosszabb a rendezői változat.
2012. jún. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a változat, ami a mozikba kerül általában a producer illetve a stúdióvezető elképzelései szerint nyeri el végső formáját.

A rendezői változat általában később jön ki, tipikusan a DVD kiadással. Itt a rendező elképzeléseinek megfelelően vágják a filmet. Ennyi. Lehetnek benne kihagyott jelenetek, de lehet , amit éppen kihagynak belőle, vagy máshová tesznek.


Különösen tanulságos például a Szárnyas fejvadász, amiből többet hagytak ki, mint, amit beraktak, de mégis az a néhány jelenet alapjaiban változtatta meg a film értelmezését.

2012. jún. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Eddig csak a Kaméleon c. filmnél láttam mindkét verziót. Ennek a rendezői változatos végén egy jelenet kimaradt.

Korábban én is azt hittem, hogy a rendezői változat valamivel több, de ezek szerint nem mindig.

Amit a gyűjtőknek, kommentárokkal stb. van ellátva, azt az extra változatnak hívják.

2012. jún. 23. 01:31
 7/7 A kérdező kommentje:
#2 Azért ahhoz is kell valamit letenni az asztalra, hogy valaki 0 százalékos legyen gratula! :)
2012. jún. 23. 01:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!