Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Battle Royale film-vélemények?

Battle Royale film-vélemények?

Figyelt kérdés

Csak olyan válaszoljon,aki előbb olvasta a könyvet és aztán megnézte a filmet!

mi a véleményed a filmről?(később én is leírom).


2012. júl. 5. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a könyv sokkal jobban tetszett, teljesen más a hangulata. A film csalódás volt, nem rossz, de a könyv szintjét meg sem közelíti.
2012. júl. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A film nagyon jó lett, szerintem. Szász különböző helyen el lehetett volna rontani, de érződik rajta, hogy alkotók igyekeztek.


De a film, az egy más médium. Más eszközökkel dolgozik, inkább a cselekmény bemutatására megy, mert ha megpróbálna mindent visszaadni úgy ahogy az a könyvben volt, 10 órára rúgna a játék idő.


Ezzel azt akarom mondani, hogy a könyvben megvoltak az érzések és érzelmek. Ennyivel több az.

A részletes leírások ellenére az olvasónak mindig van egyfajta szabadsága, hogy ő úgy képzelje el a dolgokat, ahogy neki tetszenek. Saját képére formálja azokat.


Ezek után aztán persze, ha az ember megnéz egy filmet, s rá van "kényszerítve" annak a nézőpontjaira, az könnyen okozhat csalódást...


Röviden ennyi:)

Kíváncsi leszek, te hogy látod!

2012. júl. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát én egy kicsit máshogy látom.

Az még rendben,hogy a lényeget akarta bemutatni,de olyan dolgokat változtattak meg sajnálatos módon,amit nyugodtan bennehagyhattak volna.PL:Norikonak a karja sérült meg a lába helyett,meg Nobu az elején úgy hal meg,hogy a nyakörve felrobban,és nem úgy,hogy lelövik.

A szereplőválogatás sem lett túl fényes,Kavada és Kirijama szerintem egyáltalán nem úgy néz ki,mint amilyennek a könyvben leírták.

Meg volt egy dolog,ami nagyon kiborított,mégpedig az,hogy a játékot vezető tanár azok után,hogy beleeresztettek 2 tárat,lazán felállt és még beszélt egyet a telefonon.Ilyen nincs.Nekem nem tetszett,még mint film sem,mert telivolt ripacsokkal(kivéve Nanaharát és Norikót játszó színészek,ők jók voltak).

Szóval szerintem nem méltó film a könyvhöz.Elpocsékolt két óra volt az életemből.

2012. júl. 6. 11:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Erre a ripacsos megjegyezésedre reagálnék még gyorsan...


Gyanítom kevés japán vagy egyéb ázsiai filmet láttál, ugye!?

Csak mert rájuk valahogy nagyon jellemző ez a "stílus". Ezek az elnagyolt, túljátszott dolgok. Legalábbis mi már ripacskodásnak hívjuk azt, amit ők még színjátszásnak:)


Itt jól kiütközik a kúlturák

2012. júl. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt jól kiütközik a kúlturák közötti különbség...

Nálunk ennyivel más még a színjátszás módja, mércéje is. Legalábbis én úgy veszem észre...


(Bocs, az imént véletlen előbb küldte el.)

2012. júl. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én?!Szerintem az országban senki nem néz annyi japán horrort/japán filmet,mint én.

Nagyon jó színészek egyébként a japánok,de ebben a filmben nem voltak túl jók.Vagy lehet,hogy csak a szinkron miatt tűnt úgy,az színvonalon aluli volt,de japán filmet egyébként sem szoktam szinkronnal nézni.

2012. júl. 6. 16:04
 7/7 A kérdező kommentje:
Pár jó példa Japán filmekre:Azumi,Ju-on,Rinne,Ringu,Noroi,stb... ezek nagyon jók.
2012. júl. 6. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!