Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi az a thriller? Miben...

Mi az a thriller? Miben különbözik a horrortól?

Figyelt kérdés

Légyszi azt ne írjátok, hogy egy Michael Jackson szám :D

A filmműfajra vagyok kíváncsi. Én az eddig látott filmek alapján úgy vettem le, hogy olyasmi mint a horror, csak nem véres, meg kevésbé fosatós, inkább izgalmas. Erre most olvasom, hogy valaki thrillernek nevezte itt a fűrészt, az meg első három rész kivételével már csak izgalmasnak sem mondható, nem is próbál az lenni egyáltalán, csupán agyhalott gyilkolászás az egész. Ez csak slasher lehet szerintem, miért mondják hogy thriller?


Akkor most mi is a különbség a horror és a thriller között?


2012. júl. 16. 07:46
1 2
 1/18 HalkHogen ***** válasza:
Jól leírtad. A thriller inkább feszültségkeltő alkotás, a horror meg a vizuális kegyetlenségre helyezi a hangsúlyt. A fűrész egyértelműen horror.
2012. júl. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
egy Michael Jackson szám
2012. júl. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

második: kívánom hogy viszkessen a hátad nagyon, és ne tudd elérni! :@@@


első: akkor teljesen összezavarodtam. A horror nem minden esetben csak a vizuális sokkhatásokon alapszik, sőt, a jobb horrorok nem. Vannak fajtái, a Fűrész pl slasher. A Tale of two sistersben, vagy a Rosemary's child-ban például egy csepp vér nem folyik, viszont egyértelműen horrornak írják mindenhol, és egyet is értek vele, mert iszonyat félelmetesek, és amiket thrillernek neveznek hivatalosan, azok nem ilyenek :D Valami pontos definíció kéne már :D

2012. júl. 16. 14:35
 4/18 anonim válasza:

A thriller elsősorban filmes műfaj, neve az angol „thrill” szóból jön, ami borzongást jelent. Ennek megfelelően az ismeretlentől való félelemet, ezt az archetipikus élményt idézi fel, mely az ősidőktől kezdve hat az emberre. Többnyire igaz a műfaj szereplőire, hogy megéreznek egy bizonyos bajt, mely fenyegeti őket, de sokáig nem szembesülnek azzal – ahogy a néző sem –, ezzel jön létre a kívánt feszültség, izgalom a nézőben.


[link]

2012. júl. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. júl. 16. 16:21
 6/18 anonim ***** válasza:
más megvakarja trolololol
2012. júl. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
mit kellene megvakarnom? xd
2012. júl. 16. 17:50
 8/18 anonim ***** válasza:
te mondtad hogy viszkessen a hátam és ne érjem el...más meg vakarja és nem viszket többé :P :Đ
2012. júl. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
kívánom neked hogy más soha ne találja el azt a pontot, de jól kaparja körbe! :DD
2012. júl. 16. 20:41
 10/18 anonim ***** válasza:
de elfogja mert megmondom hol viszket :P
2012. júl. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!