Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek melyek a legjobb...

Szerintetek melyek a legjobb háborús filmek, amiket mindenkinek látni kellene?

Figyelt kérdés
A háborús filmek alatt háború ellenes filmeket értek, nem sima kaland filmeket.

2012. aug. 9. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:

A halál 50 órája

Kémek a sasfészekben

Navarone ágyúi

10 különítmény

Vaskereszt

2012. aug. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 HalkHogen ***** válasza:
Egy asszony meg a lánya
2012. aug. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Demilitarizált övezet

A tengeralattjáró

Johnny háborúba megy

2012. aug. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Háború ellenes filmek??

Nem nagyon értem mire gondolsz... Talán úgy érted, hogy nem ez a tipikus "mi vagyunk a hős amerikaiak és legyőzzük a balfék németeket" típus?

Mindenesetre, amit szerintem minden embernek látnia kéne, az az Elit Alakulat. Rengeteg mondanivalója van és sokat lehet belőle tanulni. Bár amerikaiakról szól, még sem voltak lenézőek a film készítői az ellenséggel szemben. Sokáig a film hatása alatt voltam és valahogyan az életet is átértékeltem. A szereplők eléggé a szívemhez nőttek és a mai napig meghatározó nálam, hogy megnéztem ezt a remekművet, sőt ez alapján kezdtem el komolyabban érdeklődni a 2. világháború után. Hozzá hasonló, 10 részes sorozat a Pacific-Hős alakulat, amit sajnos csak a feléig volt szerencsém megnézni.

Aztán, hogy megértsd, a németek sem szőke meg kék szemű gyilkológépek, ajánlanám a Sztálingrádot. Bár ehhez úgy emlékszem azért gyomor kell, de nagyon meghatóan mutatja be a vereség történetét.

Az Ellenség a kapuknál ugyanúgy a sztálingrádi csatáról szól, csak orosz szemszögből. Van benne szerelmi szál is, nagyon szép kis történet. Nekem ez az egyik kedvenc filmem.

A zsidók történetét feldolgozó filmek közül elég jó a Zongorista. Át lehet benne érezni mindazt a szörnyűséget, ami ezekkel az emberekkel történt, de a vége mégsem torkollik tragédiába.

A Bukás-Hitler utolsó napjai szintén beépült a mindennapi gondolkodásomba. Ez is egy szuper film, amit mindenkinek látni kéne. Én végre összeraktam ez alapján (is) magamban egy képet a führerről és valamilyen szinten megértem (nem értek vele egyet) a gondolkodását. Sosem gondoltam volna, hogy egyszer megsajnálom a diktátort, de ez a film rákényszerített.

Nekem most ezek jutottak eszembe, a többi, amit tudok azok inkább a kalandfilm kategóriások.

Komolyabb háborús filmet nézni szerintem egyedül érdemes, mindenféle zavaró tényező nélkül. Így megmarad a fejedben, át tudod élni, majd meg tudod rágni. Kell magadnak időt adni arra, hogy feldolgozd, mit is láttál. Legalábbis én így vagyok vele.

Remélem segítettem :)

2012. aug. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

4. válaszoló, nagyon szép fogalmazással indokoltad meg a kérésre adott választ. Bár nálam az Ellenség a kapuknál c. film kilóg a sorból, de ez legyen az én gondom.

Van egy film viszont Elem Klimov: Jöjj és lásd! c mesterműve,amit szerintem joggal kell,hogy a legjobbak közé soroljunk. (A legnagyobb meglepetésemre, a Mozicsillagon megtalálható.)

2012. aug. 10. 00:29
 6/7 A kérdező kommentje:

Ajánlanám még a Harctéri harsonák c. filmet is.

Kevésbé ismert alkotás, minden feltétele megvan a "háború ellenes" háborús film remekművek között.

2012. aug. 10. 09:01
 7/7 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

Köszönöm az ajánlásodat, nem nagyon hallottam még ezekről a filmekről. Majd utánanézek. :)

2012. aug. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!