Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik a híresebb: Batman...

Pink07 kérdése:

Melyik a híresebb: Batman vagy Darth Vader?

Figyelt kérdés

Szöget ütött a fejembe, amikor egy interjúban Christian Bale

azt mondta: "Mikor beöltöztem a Batman jelmezbe, és ahogy elsétáltam a stábtagok mellett, mindenki megállt és meghökkenve maradtak a csodától."

És a Bane-t játszó színész: "Három éves koromtól meghalok a Batmanért."

Nagy a rajongás meg minden, de én azt szeretném megérdeklődni, hogy Darth Vaderhez, ez méltó-e? Mert a jelmezét és a kultuszát hasonlítják a Batnmanhez.


Egyszer olvastam egy interjút, amiben az Anakint játszó színész nyilatkozott, hogy milyen érzést keltett, mikor felöltötte a Vader jelmezt. Ugyanúgy csend és meghökkenés.

Ez megérthető, mert Vadert utóljára, a Jedi visszatérben láthattuk, míg a Batment 2008-ban.



2012. aug. 27. 10:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Sztem Vadert jobban ismeri mindenki.
2012. aug. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Kb. ugyanolyan szinten állhatnak szerintem. Ember függő ki melyiket ismeri/szereti jobban.

Batmanből rengeteg adaptáció van, Vaderből nem sok, így lehet, hogy kicsit elterjedtebb Batman.

2012. aug. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Szerintem Batmant többen ismerik, és ezért híresebb is. Vannak olyan elmaradott emberek, akikből kinézem, hogy azt sem tudják, ki az a Darth Vader.
2012. aug. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Batman régebb óta jelen van (1939-), szerintem jobban ismert, de Vader sem kis figura. Aki tud netezni az mindkettőt ismeri.
2012. aug. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

aki a batmant védte ki, hogy vannak olyan emberek akik nem ismerik Vadert..........

Ez abszúrd! Ha megkérdezel egy embert, ki Vader, az kapásból tudja, ki az!


A batmanból több adaptáció készült, de egyáltalán nem hiresebb!

A star wars-t Vader karaktere tette azá ami. :)


Batmanból egyáltalán nem adnak elnyi figurát játékokat mint a Star Warsból a Lucas cégének az ilyen csecsebecsék teszik ki a bevételt!


Lehet megsértődni, de ez az igazság.

Batman is hires, de elgörbül Vader karaktere mellett. szerintem.

2012. aug. 27. 13:11
 6/23 anonim ***** válasza:

Nem Batmant védtem és szerintem itt senki, csupán a véleményünket írtuk le, mindenkinek más.

Én 1000× jobban szeretem Vadert, Batmanből szinte egy feldolgozást se láttam, de az osztálytársaim közt van olyan, akinek halvány lila gőze sincs, hogy ki az a Darth Vader. Szomorú, de ez van.

2012. aug. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

hát ez valóban szomorú!

Nem lehet, hogy csak ugratnak? :)

2012. aug. 27. 14:22
 8/23 anonim ***** válasza:

11.25-ös vagyok.


Kedves kérdező! Az az abszurd, hogy felteszel egy kérdést, én válaszolok rá, erre te lehurrogsz, hogy hogy merek ilyet állítani. Nem tudom, te hol élsz, de hidd el, hogy vannak emberek a világban, akik nem ismerik Darth Vadert. Sőt olyanok is, akik nem hallottak még Batmanről, sőt olyanok is, akik nem tudják mi az a tv, számítógép stb. Nem akarlak megbántani, de elég szűk látókörrel rendelkezel.


Ui: tőlem például kérdezték már meg, hogy mi az a Beatles.

2012. aug. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

11.25.

Nem szűk a látóköröm, és természetesen nem a Harmadik Világról kell beszélnünk, hogy ott ismerik-e a Batmant vagy a Darth Vadert. Örüljünk, hogy nem élünk ott. Persze a nagyon szegény réteget is értem, hogy nekik még tv-re se futja, sajnos...

Én arra akarok kilyukadni, hogy a Star Wars filmekkel, az első trilógiával lett megalapozva a filmipar, és Darth Vader karaktere a minta gonosz..., ilyesmik. Jobban ki van építve a karakter, mint Batmen. Ezért gondolom azt, hogyha jobb a karakter, akkor szerethetőbb, ergó híresebb, nem?

Pl: Magyarországon biztosan és egész Euróőában is.

Szerintem Amerikában is..., bár ott vannak a képregényszeretők...

Erről, mi a véleményetek?

2012. aug. 27. 17:11
 10/23 anonim ***** válasza:

Tényleg vannak olyan emberek, akik nem tudják, ki az a Darth Vader. Tapasztalat... Számomra annyira lehetetlen elképzelni, hogy valaki ne hallott volna róluk... De hát.. :S

Szerintem Batman híresebb, mert ő régebb óta jelen van. Az már egy másik dolog, hogy ki melyikőjüket szereti jobban.

2012. aug. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!