Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van ilyen sikere a...

Miért van ilyen sikere a horror, az akció, a szirupos romantikus, az izléstelen, gusztustalan vigjáték filmeknek?

Figyelt kérdés

Én szivesebben veszek elő egy régebbi igényesebb filmet, mint ezeket a hollywoodi végtermékeket nézzem.

Mi a véleményetek?



2012. szept. 20. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Azért talán mert vannak közöttük jók is. Az emberek nem egyformák és más az ízlésük is, ezt tartsd észben.

Nekem pl. nem szórakoztató egy akciófilm vagy egy vígjáték, de a horrort, scifit szeretem. Ugyanakkor nem szólom le, aki a más műfajt szeret.

Azért nézünk filmeket, hogy kikapcsolódjunk, valaki úgy szereti, hogy elmélyed egy kosztümös filmben, valaki meg elzsibbasztja az agyát egy vígjátékon.

2012. szept. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges a siker titkát kutatni. Nem vagyunk egyformák. Manapság egyre nehezebb megmondani, hogy egy-egy film mitől lesz sikeres. Ráadásul az igényesesbb film kategóriája is elég szubjektív.

Szirupos romantikus filmek: Igen, elsősorban a nőknek készülnek és bármennyire is bugyuta a végül egymásra találunk sztori néha jól esik megnézni egy-egy ilyen filmet. Főleg egy olyan nap után, mikor semmi nem sikerül. Mikor hiányzik a rég nem látott kedves, vagy épp összevesztünk, vagy egyszerűen csak ebben a rohanó, felszínes világban jól esik a képzelgés arról, hogy létezik "szerelem". Másfél óra mesevilág jól esik a szürkeség után.

Akció: A férfiakat célozza, én személy szerint nem sok akció filmet láttam. Viszont ahogy figyelgetem a mai világban az akciófilm arról szól, hogy minél több effekt legyen benne. Minél hangosabb a film annál szórakoztatóbb. Itt igazából a látvány, amit a fejlődő technika segítségével hoznak létre, az ami igazán nagy benyomást tud kelteni.

Horror: Számomra az egyik legszórakoztatóbb műfaj. Miért? Mert nem lehet komolyan venni. Persze sokan vannak, akik egy-egy szellemes film után félnek a sötétben, de az emberek többsége azért szereti, mert szereti a borzongást. Az őrült gyilkosos filmek azért számíthatnak a sikerre, mert az ember szereti a kegyetlenséget.

Lássuk be őszintén egy fárasztó, stresszes munkanap után, mikor otthon is csak baj bajt követ senkinek nincs kedve komoly filmeket nézni. Az ember nem akar azon elmélkedni, hogy "ó igen, a szenvedélybetegség mennyire tönkre tud tenni egy családot", mikor sokan saját bőrükön tapasztalják.

A romantika, az akció, a horror, a dráma ezek olyan műfajok, amelyek időtlen-idők óta jelen vannak a szórakoztatásban. Pl. biztos vagyok benne, hogy ugyanazért olvasták régen a romantikus könyveket, mint amiért most a romantikus filmeket nézik.

Amúgy arra kíváncsi lennék, hogy mit is jelent az igényes film számodra.

2012. szept. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Csak rendezőket emlitek:

Pedro Almodóvar,

Emir Kusturica,

Nyikita Mihalkov,

Agnieszka Holland,

Quentin Tarantino,

Oliver Stone,

Guy Ritchie,

Roman Polanski,

Alejandro Amenábar,

Joel Coen.

Folytathatnám még, de felesleges.

Az, hogy egy fárasztó nap után semmi értékre nem kiváncsi az elcsigázott dolgozó, igen szomorúnak tartom.

Lehet romantikus, szerelmes filmet is késziteni izléssel, hatásvadászó elemek nélkül, jó fordulatos krimiket csinálni, eredeti ötletekkel, vigjátékokat Adam Sandler nélküli poénokkal.

2012. szept. 20. 12:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Ebben mondjuk egyetértek.

Ez azért van,mert befolyásolni akarják az embereket.Ezek az Adam Sandleres,meg hasonló jellegű filmek erkölcsileg sehol nincsenek,szó szerint rombolják vele az embereket.

Nem állítom,hogy nincs jó film,ami hollywoody,de nagyon kevés van,én is szívesebben nézek egy régi,kevésbé ismert,de értékesebb filmet.

2012. szept. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!