Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van az, hogy nem fordíta...

Miért van az, hogy nem fordítanak le magyarra egyes filmcímeket? Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Számos olyan filmmel találkoztam, ami valamiért nem kapott magyar fordítást, pedig érthető angol címük van. Gondolok többek között az alábbiakra: Red Tails, The Tall Man, Muppets, Holiday, Underworld, Wanted ... Persze vannak olyanok, ami valahogy érthető: Top Gun (ez a kiképzőbázis neve, Tomb Raider (ami a játék miatt nem kapott más fordítást).


A leghülyébb fordításokat pedig fel sem merem vetni, amiből a leghíresebb: A nyolcadik utas a halál :o)))


2012. szept. 25. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs. Szerintem sokszor azért, mert ha szó szerint fordítanák le, az nagyon hülyén hangzana. De persze van, amit ha szó szerint, jól hangzik, de nem tudom miért alakítják át teljesen.
2012. szept. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet kiköti a filmforgalmazó, hogy nem lehet lefordítani. A fordítónak meg megadatik, hogy szabadon úgy fordítson, ahogy neki jó és nagyon nem viszi félre a nézőt.


Road house - Országúti diszkó


Na de ezt most hogy fordítanád?


A magyar nyelv nagyságrendekkel kifinomultabb, kifejezőbb a világ legtöbb nyelvénél és ezt nem mi magyarok mondjuk, hanem külföldi nyelvészprofesszorok.


Az angol címek, pedig furcsán hangzanak, mivel egy szó ezerféle szövegkörnyezetben, ezerfélét jelent. Mi kitaláltunk rá sajátot.


Olyan mint ahogy az eszkimóknak többtíz szavuk van a hó szóra.


Az angol ilyen szinten "igénytelen" nyelv, vagy legalább is nem adtak arra, hogy minél többféle kifejezésük legyen.


Nekünk 1100+ évünk volt megalkotni a magyar nyelvet, nekik 500.

2012. szept. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyszerű! Akkor várok még 600 évet, hátha addig kitalálnak valamit! :o)


Igen, többször észrevettem, hogy nem "pontos" a fordítás, hanem a film lényegét kaparintják meg ... legalább is próbálják!

2012. szept. 25. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!