Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Egyetlen értelmes, ijesztő...

Egyetlen értelmes, ijesztő horror sincs manapság?

Figyelt kérdés

Elég sokat megnéztem mostanában, és le vagyok törve. Hol van már a Kör, vagy az Átok szintű ijesztgetés?! Mindenütt csak a zombik, vagy a megfertőzött emberek, semmi kísértetsztori... Az újak a leggányabbak. A démoni doboz, az Ideglelés Csernobilban, a Hívatlan vendég és még sorolhatnám olyan, hogy maximum 6-os karikával vetíteném a moziban is. Egy kisgyereknek durvább a fantáziája.


Tudnátok olyan filmeket mondani, amit TÉNYLEG minimum végigreszket az ember? Nem zombis érdekel, hanem természetfeletti jelenséges (nem Paranormal Activity), vagy olyasmi, mint a Kör.



2012. okt. 13. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sajnos már nem nagyon készülnek ilyenek.Meghalt a horror ipar :-(

Mindenki írta a neten,hogy ez a Csernobilos is hű te f@sza meg minden.Én végig néztem és semmi.Volt benne pár olyan jelenet amitől tényleg kirázott a hideg ha belegondoltam abba,hogy mi lenne ha velem történne meg.Pl mikkor a csajt lerántják a lépcsőn vagy mikkor a panelban szalad a medve :D De nem volt az se olyan húúú de beszar@m jelenet.De már vígjátékokat se csinálnak olyat amit leülnék 2x megnézni.Az a baj,hogy most már nem a minőségre hajtanak hanem a mennyiségre.

2012. okt. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A Csernobilosban tényleg iszonyat nagyot csalódtam. Az a lépcsős is fel lett vezetve, látni lehetett, hogy ott áll az alak, én már számoltam is visszafelé 3-tól... és tényleg ott volt a sikítás. :D


Még talán az eredeti Shutterben, vagy a japán Előérzetben bízok, de nem hiszem, hogy megfognának.

2012. okt. 13. 15:05
 3/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk a Kör, vagy az Átok sem volt beszaratós, de az a rettentő nyomasztó hangulat, ami az egészre jellemző volt...
2012. okt. 13. 15:07
 4/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,igazad van!

De van rengeteg értelmes,ijesztő,"szaratós" horror,olyanok is vannak,amikről álmodni sem mertél.Csak rossz helyen keresed.

Ha ilyeneket akarsz nézni,akkor a J-horror műfajt(japán horror)ajánlom neked.


1-2 jó példa:


Ringu 1-2-0(1998,ezekből készültek a kör filmek)

Ringu:Kanzen-ban(eredetileg csak Japánban megjelent,EZ az első kör film,csak kevesen ismerik.)

Ju-on:the curse 1-2(eredeti-eredti átok)

Ju-on:The grudge(ezek készültek a ju-on the curse alapján,később ezekből lett az átok)

Ju-on:Kuroi shoujo(Átok:Fekete szellem)

Ju-on:Shiroi roujo(Átok:Fehér szellem)

Rontás(cursed 2004)

Dead Waves

Reinkarnáció(rinne)

Bourei Gakkyuu(Haunted Shcool)

Kuchisake-onna:a felmetszett szájú nő 1-2

Okaruto

Chichibu Demon

Shikoku

Kakashi

Uzumaki(spiral)

Kaidan(2007)

stb...


Ha segítség kell a "beszerzéssel" kapcsolatban,csak írj privátot!

2012. okt. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"A japán előérzetben bízok"


Bízhatsz is!Szerintem messze a legnyomasztóbb horrorfilm,amit valaha készítettek.

Egyébként az előző felsorolásból egyet kihagytam,ami még jó:

Kansen(fertőzés)

2012. okt. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#4 (és #5): Köszönöm, ez aztán szép lista! :D Másik kérdésnél szintén láttam ezeket felsorolva, onnan skubiztam ki az Előérzetet. Még nem néztem meg, de holnap az első dolgom lesz este.
2012. okt. 13. 22:16
 7/12 A kérdező kommentje:
Egyébként a Ringu 1-et sikerült végigásítoznom. Abból szerintem az "amerikás" változat überelhetetlen.
2012. okt. 13. 22:17
 8/12 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 4-es és az 5-ös is,csak kifelejtettem valamit a válaszom végéről :)

Sajnálom,hogy a Ringu nem tetszett.Szerintem sokkal összetettebb és "mélyrehatóbb" volt,mint az amerikai(amiben ráadásul rengeteg technikai hiba volt és teli volt tipikus amcsi 'effektekkel')

De kinek a pap,kinek a papné,ugyebár... :)

Szólj,majd,hogy hogy tetszett a Yogen(előérzet)!

2012. okt. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Meglesz! Köszi még egyszer! :)
2012. okt. 13. 23:14
 10/12 A kérdező kommentje:
Shutter megvolt éjszakára. Nem is olyan rossz...
2012. okt. 14. 01:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!