Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek a Walking...

Mi a véleményetek a Walking Dead című sorozatról?

Figyelt kérdés
Néhány barátom nagyon ajánlja, és hajlok rá, hogy letöltsem, csak elég lassan töltök és ezért kérdezem. Előre is köszi:)

2012. okt. 17. 21:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Egy vírustámadás okozta apokalipszisben játszódik, ahol a zombivá vált emberek között egy maréknyi ember próbál életben maradni és eljutni egy biztonságos helyre.


Van egy horror-alaphangulata, de alapvetően dráma, és az emberi kapcsolatok illetve a jellemfejlődés van a középpontban, meg néha zombitámadások és védekezés.


Túl nagy kaszabolásra vagy vérre nem kell számítani, az első évad 6 órányi epizódjaiban az összes zombis gyilkolás kb. 1-1,5 percnyi időt ölel fel, az van elosztva minden részben pár másodpercre. A második évadban még zombi is alig van, illetve negatívumként fel lehet hozni hogy tele van olyan jelenetekkel ami a karaktereket hülyének mutatja (értelmetlen cselekvések formájában).


Ettől függetlenül ha szereted a drámákat, akkor megéri nézni, a népszerűségét jól mutatja hogy az évadnyitó- vagy félévadnyitó epizódok évről évre nézettségi rekordokat döntenek a kábeles adók között. Az első évad vége is rekord volt, majd a második évad még nagyobb, majd a vége még nagyobb, most pedig a harmadik ismét 2 millióval több nézőt hozott, ami azért kiemelkedő.

2012. okt. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Nekem unalmas volt. Nem azért mert nem ölik agyba főbe a zombikat... egyszerűen lassú, vontatott a sztori.
2012. okt. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Tényleg, ezt kihagytam, ez is lényeges benne. Van hogy részeken át nem történik semmilyen kiemelkedő dolog, ráadásul 6 és 13 részes évadoknál fontos lenne hogy minél több dolgot sűrítsenek a kevés részbe. Ehelyett lehet hogy 5-6 rész elmegy lényegtelen dologra, míg a finálé előtt elkezdenek belehúzni és jön minden egyszerre.


Ha heti bontásban nézed akkor kicsit csalódás lehet, mert várod hogy pörögjön és nem csinálják. Darálva viszont ha megnézel 3-4 részt egymás után (vagy csak egynél többet), akkor a jobb és rosszabb részek kiegyenlítik egymást és pozitívabban lehet látni.

2012. okt. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Jó kis sorozat én csak ajánlani tudom,bár a 2 válaszolónak igaza van hogy a 2. évadban 2x2-2x6-ig nem nagyon pörög az esemény.Viszont ha nagyon ütős sorozatra vágysz akkor inkább a Homeland-et ajánlom
2012. okt. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

előbbi vagyok na úgy értettem a 2. válaszolót hogy 3.

és bocsesz mindenkitől a Homeland offért

2012. okt. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Első évad sokkal izgalmasabb volt a 6 részével, mint a második évad a 13 részével. A második évad "farm ahol élünk" stílus volt, az első inkább road movie, remélem ez nem túl nagy spoiler. A készítők is mintha belátták volna, hogy a második évad elég leülősre sikeredett, és ígéretükhöz híven a harmadik évad első része bővelkedett akciókban, izgalmakban.


Szerintem érdemes letöltened a sorozatot, én az első 19 részt azt hiszem 3 vagy 4 nap alatt néztem meg nyáron, és már vártam az új évadot. Ha meg lassan töltesz, adj ismerőseidnek 2 DVD-t, arra ráfér az első két évad bőven :D.

2012. okt. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, szerintem meggyőztetek a letöltésre:)
2012. okt. 18. 06:16
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó sorozat, csak a kis kölök, meg az anyja ne lenne!
2012. okt. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem iszonyat jó de a 3. évad 1. része a legjobb abban aztán van zombitámadás bőven. És vér és minden ami csak kell.:D
2012. okt. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Persze, hiszen alaphangulatot kell csinálni, és a nézőt megfogni a többi részre. A mostani 16 részes évad még hozhat olyan élményt, hogy szépen lelassítanak és megint részeken át pocsékolják a műsoridőt.
2012. okt. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!