Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy tudták a 'dark water'...

Hogy tudták a 'dark water' című japán horrorfilmet (és annak remake-jét) 'fekete víz'-nek fordítani?

Figyelt kérdés

Szerintem még egy általános iskola elsős is tudja,hogy a dark nem feketét,hanem sötétet jelent,ráadásul nem hangsúlyoz ez a cím így ki semmit,még rosszabb is,mintha sötét víz lenne.


Vélemények?


2012. nov. 3. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Amilyen címeket adnak a magyar fordítók a filmeknek, ez még nem is olyan durva..
2012. nov. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Aida92 válasza:
57%
sokkal jobban hangzik az h "fekete víz" mint "sötét víz".
2013. jan. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Miért hangozna jobban?Egyáltalán nem,de ha mégis,a sötét víz sem lenne egy "agyfacsaró" fordítás.
2013. jan. 5. 13:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, te hogyan fordítanád?
2013. jan. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó-nem olvastad el a kérdést,ugye?

A dark az sötétet és nem feketét jelent.Ennélfogva sötét víznek fordítanám,de ezt most írtam le harmadszor.

2013. jan. 5. 15:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Elolvastam. A harmadik válaszod miatt kérdeztem, mert úgy tűnik, te az a fajta ember vagy, akinek semmi sem jó. Ezért voltam kíváncsi hogy akkor te hogy fordítanád.
2013. jan. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Örülök,hogy ennyire ismersz engem. :)

Te meg olyanfajta embernek tűnsz,aki magasabbra helyezi magát mindenkinél és azt hiszi,ha ír egy kommentet lenéző stílusban,akkor máris nagy ember lesz.

Nem igazán érdekel engem a film címe,de hogy teljesen elrontották,az egy tény.

2013. jan. 5. 20:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Semmi ilyesmi célom nem volt, csak leírtam egy észrevételt, és kérdeztem valamit.

Ezekután nem mintha érdekelne hogy elhiszed e, de komolyan mondom, semmi rosszalló vagy lenéző gondolatom nem volt miközben írtam.

Lehet hogy a hangsúly hiánya teszi, de nagyon hamar pöccensz. Sajnos sok az ilyen ember, nincs bennük kiépülve a vitakultúra, azonnal támadásnak vesznek minden őszinte megjegyzést.

Nem akartalak megbántani. (de tartom a véleményem)

2013. jan. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!