Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Hogyan pontoznátok a következő...

Hogyan pontoznátok a következő animeket? és mi a magyar jelentésük?

Figyelt kérdés

code geass

angel beats

gantz

elfen lied

claymore

samurai deeper kyo

code:breaker

hagure yuusha no estetica



2012. nov. 9. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Az Angel Beats!-et 10/10-re értékelem,az szerintem tökéletes.

A jelentését nem tudom,talán Angyali Ütem.

Az Elfen Lied szintén 10/10,az volt az első anime amin sírtam. Megható,és egyben felháborító történet,és az egészben az a legszomorúbb,hogy a valóság az alapja. (Gyerekmolesztálás,diszkrimináció,stb.)

A többit sajnos nem ismerem.

2012. nov. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és nem tudod mi az elfen liednek a magyar jelentése?
2012. nov. 9. 21:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Code geass: 10/10 a code törvényt jelent, a geass pedig a történetben szereplő mágikus erő elnevezése (konkrét jelentése szerintem nincs).

Angel beats: nem láttam, de olvastam a leírását. Szerintem arra utalhat a cím, hogy az angyal(ok?) ellen harcolnak (angel=angyal; beats=ütések, harcok)

Gantz: nem láttam, németül van egy olyan szó, hogy ganz=összes, az egész

Elfen lied: nem láttam, németül a jelentése Elf dal vagy Tündér dal

Claymore: nem láttam, a google fordító szerint "kétélű skót kardot jelent" [link]

Samurai deeper kyo: nem láttam, a jelentését sem értem, de ez talán segít: samurai=szamuráj japán harcos; deeper=mélyebb; kyo: ez nem tudom mi, talán a sztorihoz van valami köze

Code: breaker: Csak mangában olvastam, de ott 10/10. A cím jelentése kiderül a történetben is. A code törvényt jelent (ahogy fent írtam), a breaker-t pedig valamit megszegő emberre mondják. Egyben tehát törvény szegőt vagy törvényen kívülit jelent, és ezzel utal code: breakerek csoportjára, akik bármit megtehetnek (gyilkolhatnak akár korlátlan mennyiségben is), anélkül hogy az állam megbüntetné őket (elvégre nekik dolgoznak).

Hagure yuusha no estetica: nem láttam, angolul a címe "Estetica of a Rogue Hero", ami "Egy hitvány hős esztétikája (szépsége)" -t jelenti.

2012. nov. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Code Geass 10/10 , egyértelmű , nem kell rá magyarázat aki látta tudja miért.

Angel Beats! 10/10 ,

Gantz 6/10

Elfen Lied 10/10

Claymore 9/10

Samurai 7/10

code : Breaker 4/10 eddig nagyon sablonos

hagure yuusha 7/10 a vége miatt .



Az az igazság a top8 animémből szerepel itt 4 is Ezért sok a 10es. :D


top1em a code geass , top 3 - 4 , angel és az elfen :D , csak a Gurren Lagann van bent köztük . :D

2012. nov. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ui : jelentésük .


Code Geass-nak nincs különösebb , az animében a Code és a Geass is 1 fajta skill volt .


Angel Beats! valszeg angyali ütem-et jelent .


Gantz , nemtudom mit jelenet , de lehet megint csak fantázia név a gomben a csávora.


Elfen Lied , fogalmam sincs .

samurai deeper kyo -ről sincs .


A Code : Breaker is csak fantáia név , valami olyasmit jelenthet angolul hogy valami code-t megszegő ember a képeségük miatt , mert ha jól tudom a breaker főnévként jelentheti azt is hogy "(valamit) megszegő (valaki)"

2012. nov. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az Elfen Lied magyar jelentése Tündérdal!
2012. nov. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%

code geass : 8/10

teljesen jó történet vezetés, a néhol gyenge karakterdesign és a buta fanservice ami felháborít


angel beats : 5/10

szép, egy darabig vicces, a tragikus élettörténetek jók, a 3. rész ahogy van krvajó, viszont a többi borzasztóan egysíkú, az utolsó 10mp pedig 1 év szünetet eredményezett anime nézésben, borzalmasat csalódtam benne.


elfen lied 6/10

rövid tömör történet, kedvelhető szereplőkkel, sokszor erőltetett drámai szállal ,de legalább jó sok vérrel meg fanservicel kendőzve, a g.k. szecessziós csodáinak openingbe csempészése meg az a dal úgy ahogy van viszont egy hatalmas telitalálat, viccesen hatásvadász ending.


claymore 8/10

korrekt shounen, szép képi világ közepes történet, kicsit butácska de nem túl erőltetett érzelmi szál, a zenéi pörfiktek


a többihez sajnos nem volt szerencsém

2012. nov. 11. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Code Geass 8/10

Elfen Lied 10/10

Code:Breaker 2/10


A többi elégtelen=1 Mind dobott. A Code:Breaker is már a határon van.

2012. nov. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!