Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek is a magyar...

Szerintetek is a magyar szinkron öli meg az újabb Battlestar Galactica c. sci-fi sorozatot?

Figyelt kérdés

Láttam a sorozat első 3 évadját magyarul, és egyszerűen nem bírtam tovább nézni, egyszerűen a jó történet dacára egy teljesen unalmas, dagályosan nyálas sorozatnak éreztem.

De amikor eredeti angolban néztem ugyanazt, valami hihetetlen fordulat következett be:

a b-kategóriás szinészek hirtelen hihetetlen játékot nyújtottak, a karakterek végre érdekesek lettek, egy reménytelen, sötét hangulat kezdte át járni az egészet, a cselekmény élvezhető lett, és a sokat szidott 3. évad is teljesen korrekt lett.

Ennyire sokat vehet el a szinkron? Pedig nem az a felolvasom és megyek haza stílusú ez sem.



2012. nov. 9. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:

a kedvenc sorozatom,de kb 2 éve már nem láttam,uh nem vagyok teljesen naprakész.

viszont most,hogy írod,beugrott pár egetverő fordítási hanyagság.

a tilium helyenként lítium.

kara időnként tara főleg a 3 évadban,ahol cserélik is szinkronszínészt.

és ami totál érthetetlen megszentségtelenítés,a hajó eredeti neve galactica,nem csillagközi.

aztán van még egy rakat ilyen,most nem jut eszembe.

hanyag egy két helyen a szinkron az tény.


engem ami idegesített csak benne az a lee adamát játszó színész.

folyamatosan változik a magassága mivel törpe,és időnként elfelejtették a talapzatát,meg hogy állandóan nyalta a száját.

úgy is neveztük annak idején mikor vártuk az új részeket,hogy nyalóka:).

na helyette választhattak volna egy másik színészt.

meg a helo-t játszó színész karaktere volt még bicskanyitogatóan jófiús időnként,de mint színésszel nem volt gond vele.


amúgy lassan jön a vér és króm,azt nézem majd.

2012. nov. 10. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A csillagközire fordítás tényleg elég siralmas, főleg mikor 10 percenként mutatják a hangár oldalán a Galactica feliratot. Amúgy hogy totál tökéletlen volt pár szereplő, csak jót tett az egésznek, hogy milyen gyakran szerencsétlen emberek a hősök, és milyen esendők. Ez volt egy nagy plusz az egésznek, és aki meg gépektől várja a tökéletes társadalmat, az esik csak arcra, mert a Cylonok szegény rabszolgából átmentek szépen kemény rabszolgatartóba, például agyfunkció blokkolók, plusz modell banolások, társaik leselejtezése, semmivel nem lettek jobbak mint a készítőik. Olyan sztory alapúságot toltak be végül is, ami gondolkozás igényel, és hogy látszódott hogy soha nem lesz ez már "happy end" és ezek nem túl Hollywood kompatibilisak. A szinkronon meg néhol érződik a beszélő eredeti szándéka, hogy mondjuk gúnyolódni akar, csak nem ismerték a kifejezést, ezért szó szerint fordították.
2012. nov. 11. 18:08
 3/3 anonim ***** válasza:

jogos.

de a sok jó meglepő és nem minden sorozatban látható lépések mellet volt azért néhány banális dolog is.

pl a beteg,fertőző cylonok átküldése a cylon flottának.

egyszerű,ésszerű,logikus lépés.

aztán meg helo meghiúsítja.

ezért én tuti kivégeztettem volna.

meg pl bulldog karaktere.

szerintem teljesen jól sikerült az a rész minden szempontból,aztán az életbe nem látható többet,pedig ott kellet,hogy maradjon,sőt biztos berakták pilótának,még lökötten is,mert komoly hiány volt.

és igen.

egy csomó szófordulat,utalás nem jön át a szinkronban.

de szerintem talán ez volt az első olyan sorozat ami meg merte lépni,hogy kinyiffantgat főszereplőket,meg olyan meglepetéseket csinál,hogy felugrottam nézés közben.

pl adama lelövés,meg a gonosz,hisztis caly-t amikor kib@ssza a cylon a légzsilipen.

ez utóbbiért nagyon drukkoltam és megadatott:).

2012. nov. 12. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!