Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Látta valaki a The Fountain...

Látta valaki a The Fountain (A forrás) filmet? Megmagyaráznátok pár dolgot?

Figyelt kérdés
Már az elején elég komplikáltnak tűnt az a 3 idősík, de nem törődtem vele gondoltam a végére majd megértem. De nem és csak álltam s néztem, hogy tényleg vége...bár nem sokat értettem az egész filmből. Szal most akkor melyik idő a valódi és melyik csak elképzelt? És amikor Tom ott a jövőben van akkor az a fa a felesége vis egy része(emlékszem amikor a jelennek a végén vlmilyen toboz félét rak oda ahova eltemette feleségét)? És akkor eljutnak a csillagig? És többször is lejátszódik az a jelenet amikor felesége hívja a ki a hóba, és mindig másképp folyatódik. Komolyan nem értem az egészet...Ha valaki tud segítsen kérem világosítson fel ez nekem túl komplikált,(vagy csak én vagyok hülye). Előre is köszönöm!
2009. aug. 13. 23:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Igazából én sem értettem meg mindent.

A három idősík közül az a valódi - azaz a jelen -, amikor kiderítik, hogy a fa kérge a halhatatlanság gyógyszere - bár lehet, hogy nem arra volt jó, de már eszméletlen régen láttam és nem emlékszem pontosan, de szerintem így is megfogod érteni mire gondolok.


Mindegyik idősíknak igazából ugyanaz a lényege, hogy megtalálják a halhatatlanságot - bár a valódiban nem konkrétan azt keresik.

Ugye az elsőben - ha jól emlékszem, mielőtt megtalálná a konkvisztádor, megölik az aztékok vagy maják, tök mindegy.

A valódiban ezt meglelik, azonban nem tudják kiaknázni, mert a főszereplő felesége meghal, és többé már nem érdekli a felfedezés.

A harmadikban - a jövőben - meg ha jól vettem ki - bár ez erősen kétséges -, már csak a hapsi meg a fája létezik az univerzumban.


Igazából azért játszódik ez három idősíkon, mert a konkvisztádor, a tudós, és a jövőben lévő kopasz, egy és ugyanaz a személy, és mindegyik idősíkban ugyanaz is a célja, a halhatatlanság elérése.



Bár nem pontosan ez volt a kérdésed - és nem is tudtam mindre válaszolni, mert nekem is nagyon összetett volt ez a film -, azért remélem segítettem valamicskét.


Egyébként rengeteg sokan nem értették meg ezt a filmet - köztük én sem -, ezért is lett bukás a mozikban.

2009. aug. 14. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Érdekességképp még leírnám, hogy a jövőben játszódó részeket nem számítógéppel csinálták meg, hanem mikroszkópon keresztül vették fel - kivéve ugye a főszereplőt :)

2009. aug. 14. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is láttam a filmet, de megérteni én se nagyon értettem meg. Viszont egy barátnőm azt mondta, hogy ő megnézte vagy 4x és csak aztán értette meg :S kicsit bonyolult egy film, de szerintem nem rossz (bár jobb lenne, ha tisztán értenék belőle mindent xD) bocsi, hogy nem a kérdésedre válaszoltam, de arra igazából nem tudok :S
2009. aug. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Szerintem gyönyörű film, az egész képivilág, meg a mögöttes tartalom. Lehet hogy nem könnyen érthető, de szerintem több hasonló film kéne, bár a mai fiataloknak a ZS kategóriás popcorn mozi többet ad, mint egy ilyen film..... ezért bukott meg. Érdemes többször megnézni amúgy
2009. aug. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindegyik idősík valódi, ez egy spirituális film ami a jövőben játszódik az igazából a főszereplő lelki világának kivetülése
2018. szept. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!