Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a különbség a magenta-green...

Kordina kérdése:

Mi a különbség a magenta-green, a blue-red és az aktív 3D szemüvegek között? Le szeretnék tölteni egy 3D filmet, és a feltöltő magenta-green szemüveget ajánlja hozzá, de nekem blue-red van. Azzal nem is tudom megnézni ezt a filmet?

Figyelt kérdés

2012. nov. 14. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
megnézni meg tudod vele, csak nem lesz 3d és ki fog folyni a szemed tőle.
2012. nov. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És honnan tudom, hogy egy filmet milyen szüveggel kell megnézni? nem láttam sehol, hogy írták volna. Ezért nem értem a különbségeket a szemüvegek között.
2012. nov. 14. 17:49
 3/5 anonim ***** válasza:

kétféle 3d-s filmet lehet leszedni. egyik esetben olyan videót kapsz, amit specifikusan egy adott technológiára már lefordítottak. ilyenkor, ha csak simán lejátszod a filmet, akkor színes szellemképes filmet fogsz látni. ennél mellé is írják, hogy milyen szemüveg kell hozzá. ez lehet magenta-green, azaz lila-zöld vagy blue-red, azaz kék-piros, illetve még létezik a piros-zöld változat is, de azt szinte senki nem használja.


a másik esetben úgynevezett nyers 3d-t kapsz. ha ezt normál lejátszóval lejátszod, akkor a videóban, jellemzően egymás mellett, kétszer fogod látni a képet. az ilyen videót direkt erre való lejátszóval kell lejátszani, amiben egyébként azt is be lehet állítani, hogy milyen módon jelenítse meg a 3d-t, pl. milyen szemüveggel akarod nézni. ilyenkor értelemszerűen nincs mellérakva, hogy milyen szemüveghez való.

2012. nov. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sőt, megnézheted a számítógép képernyőjén is 3D-ben ha veszek a gépbe egy megfelelő kártyát, amihez adnak aktív 3D szemüveget is. [link] Ezeknek a vezérlő kártyának az ára (kártya szemüveggel) kb. 30-50ezer forintba kerül.
2012. nov. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Sőt, megnézheted a számítógép képernyőjén is 3D-ben ha veszek a gépbe egy megfelelő kártyát"

..vagyis nem én hanem Te veszel...

bocs..

2012. nov. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!