Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha valaki itt sorozatokkal...

Ha valaki itt sorozatokkal kapcsolatos kérdést tesz fel/válaszol, akkor miért angolul írja le a sorozatok nevét?

Figyelt kérdés

Miért nem a magyar címet írják ki?Pl:mentalist,supernatural,cold case...Ha nem beszélnék angolul,akkor nem tudnám,hogy ezek melyik sorozatok.Nem lenne több értelme az ismertebb nevét kiírni?

(Megj.:Nem kötekedni akarok,csak nem értem az okát).


2012. nov. 16. 12:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én pl. azért, mert nem tudom, hogy van magyar címe, mivel nem nézek tévét, így nem tudhatom, hogy mit adnak már és mi a címe magyarul.
2012. nov. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon megzavar ez az angol mánia, le van fordítva jól, vagy rosszul magyarra is.
2012. nov. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Vagy nincs magyar címe, vagy sznob az illető.
2012. nov. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Időpont ma 12:52-Jó,de azért mentalista,döglött akták,stb. a híresebbekről már csak hallottál.
2012. nov. 16. 14:16
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
1. némelyiket nagyon szarul fordították le, 2. mivel nem magyarul nézem nem azt hallom a sorozat elején, hogy 'odaát' hanem azt, hogy 'Supernatural' tehát egyértelműen ez marad meg, 3. kövezzetek meg de nem csípem a szinkronos filmeket/sorozatokat akkor meg miért magyarul jegyezzem meg a címét?
2012. nov. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Thurston ***** válasza:
92%

Ez nem sznobizmus. Nem nézek magyarul sorozatokat, nem nézek tévét sem. Honnan a pi.csából tudnám, hogy melyik sorozatnak van magyar címe, és mi az? Az már más kérdés, hogy ha véletlenül tudom egy sorozatról, hogy mi a magyar címe, de egyszerűen nem vagyok hajlandó a Breaking Bad helyett azt, hogy Totál Szívás. Példának okáért. De az csupán a véletlen műve, hogy ezt tudom. (És mit ne mondjak, nem jön meg tőle a kedvem ahhoz, hogy magyarul nézzem, vagy bármilyen más sorozatot akár.)


Visszakérdezek: ti magatok miért nem tudjátok, hogy egy sorozatnak, amit néztek, mi az EREDETI címe?

2012. nov. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mekkora sznobok -_-
2012. nov. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Thurston ***** válasza:
Mekkora ostoba, értetlen, intoleráns parasztok.
2012. nov. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
úristen logika, az a sznob aki az eredeti címet használja!
2012. nov. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha veszekedni akartok, ajánlom a vallás/valláskritika rovatot.
2012. nov. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!