Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Válaszolnátok ezekre a Twiligh...

Válaszolnátok ezekre a Twilighttal kapcsolatos kérdéseimre? Csak a filmet láttam.

Figyelt kérdés

Lehet, hogy a könyvben részletesebben le van írva, mi hogy történt, de a filmben volt egy pár fura dolog, amit nem értettem.


1. Amikor Edward és Bella bemutatja Reneesmeét Charlienak, akkor Bella apja erre tényleg annyit mondott, hogy "Persze. Örökbefogadtátok."?? És semmi csodálkozás, ennyivel el van intézve? Oké, fiatalok, örökbefogadtatok egy gyereket és nem is szóltatok. Szal ez nekem fura volt.

2. Amikor Reneesmeét elviszik Charilehoz karácsonyozni, fel sem tűnik neki, hogy a gyerek pár hét (esetleg hónap) alatt éveket nőtt? Nem esik le neki semmi? Mert azt megjegyzi, mekkorát nőtt ez a gyerek, de nem furcsállta, hogy éveket nőtt ennyi idő alatt?

3. Ha a vámpíroknak nincs vérkeringésük, hogy tudott Edward és Bella lefeküdni egymással? Ez már csak Edward szempontjából is érdekes, mert így logikusan erekciója sem lehetne.

4. Mikor Bella felébred (immár vámpírként), akkor hogyhogy nem csontsovány, úgy mint amikor szült?

5. Mikor Bella először találkozik az apjával már vámpírként, és megölelik egymást, az apja hogyhogy nem veszi észre, hogy Bella jéghideg?

6. Miért hívják a vámpírokat "halhatatlanok"-nak, amikor igenis meg tudnak halni?


2012. nov. 25. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első kettőt nem tudom, mivel nem olvastam a 4. könyvet.


3. A vámpírokról ugyanakkor azt is írják, hogy márvány keménységű a testük. Ergo Edward micsodája is, így nincs szüksége vérre bele, olyan, mintha mindig merevedése lenne. :D

Mellesleg a vámpírokat bár előhalottakként azonosítják, túl kéne ezen lépni, mert a vámpíroknak is van vérkeringésük. Minden filmben - könyvben van, a vámpírság változással jár, nem halállal. Hideg a bőrük, ezért tűnnek halottaknak, de nem azok. Csak fejlettebb emberek.


4. Elvileg a vámpírság gyógyítja fel. Beindul egy ilyen szuper regenerálódás.

Pl. mint amikor Lestat is átalakítja az anyját a Lestat a vámpírban. A vámpírság egyfajta "tökéletes" állapot.

Legalábbis a fantasyk szerint.


5. Nekem is gyakran hideg a bőröm, de szerintem senki nem gondolja rólam, hogy vámpír vagyok, ha hozzáérek valakihez. Szimplán azért is lehet, mert rossz a vérellátás pl. lábban vagy kézben, vagy szimplán "áthült". Van ilyen.


6. Azért hívják halhatatlanoknak őket, mert nem öregszenek. Ha megfigyeled, ez mindenhol így van. Még az istenekkel is. Gilgamesnek is azt mondják: nem létezik olyan dolog, ami örökké él. Ezt egy isten mondja neki, ergo egy isten sem élhet örökké.

A halhatatlant azért használják, mert a mi korunkhoz képest annak tűnhet, ha nem öli meg őket valaki.

2012. nov. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Dorka :)) ***** válasza:

A többit már elmondták de

1.: Nem csak annyit mond a könyvben, mikor először találkoznak Renesmee elbújik (a haja mögé), azután mikor Charlie meglátja, hogy Bella szemét örökölte Renesmee rájön, hogy nem örökbefogadták, hanem vérszerinti gyerek.

2.:Mikor először találkoznak (Renesmee és Charlie) Bella elmondja Charlie-nak, hogy sok furcsaság lesz, de Charlie ezt elfogadja, mert máskülönben nem maradhatnának kapcsolatbanegymással.

2012. nov. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Szerintem azért, mert Jacob elmondta neki, hogy örökbe fogadták, de Charlienak előszr az volt az eszébe, hogy az unokahúga Edwardnak.

3. Ez nem hasnlítható össze azzal a kérdéssel, hogy, hogy mozgatja pl. a kezét?

5. Szerintem észreveszi, mert megöleli, és kicsit méz egyet, aztán még jobban megöleli,mert tudja, hogy ez is valami más, a megváltozás következménye.

2012. dec. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!