Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Várjátok a Hobbitot?

Várjátok a Hobbitot?

Figyelt kérdés
Ha minden jól megy pesten nézem majd IMAX 3D-ben, nagyon izgatott vagyok már. Már alapból a film miatt, nagyon várom már, az imax meg szintén izgat, hogy mekkora élményt nyújt majd.

2012. dec. 1. 13:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem annyira. A könyvet már olvastam, annál jobb úgyse lesz, majd megnézem neten.
2012. dec. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én már évek óta várom, de amióta rendszeresen jönnek az infók a filmről még inkább. És most ott tarok, hogy folyton ez jár a fejemben. Az éjféli premiervetítésre megyek én is IMAX 3D-ben nézem meg, aztán pedig HFR-ben is és aztán talán eredeti nyelven is :D. Nagyon-nagyon várom, akár egy kisgyerek a Karácsonyt dec 23-án. Nagyon rég nem vártam semmit ennyire. Én megkockáztatom hogy ez lesz egy jó darabig minden idők legjobb filmje, számomra mindenképp. :D Én múlt hónapban olvastam utoljára a könyvet, és rajongok Tolkien világáért. Fantasztikus.

Az előttem szólóra pedig nem tudom mit mondjak... Milyen ember az ilyen? "Majd megnézem neten" ...Az igénytelenség netovábbja. Hihetetlenül alapos filmet készített Peter Jackson minden a végletekig ki van dolgozva benne és ezt netes minőségben akarod megnézni? Csak sajnálni tudlak, nem tudod miből maradsz ki. Csak egy jó tanács nézz bele a produkciós videókba! De a kommented alapján lehet, hogy reménytelen eset vagy.

2012. dec. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.


Már bocs, de most mi is a bajod, második hozzászóló? Nem fogok fizetni olyan filmért, aminek már tudom, hogy mi fog történni minden egyes percében, mivel a könyvet már olvastam. És képzeld el, nem mozis verziót fogom megnézni, hanem szépen megvárom, míg lesz jó minőségben. Én ráérek, nem fut el előlem az a film. Még egyszer leírom, A KÖNYVNÉL NEM LEHET JOBB. Vagy te ezzel sem értesz egyet?

"minden a végletekig ki van dolgozva" Azért azt had áruljam el, könyvből nem olyan nehéz filmet csinálni. Nem kell annyit agyalni a részleteken.


Egyébként arra kíváncsi leszek, ebből hány történést hagynak majd ki, úgy, mint a Gyűrűk urából.

2012. dec. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én is azóta várom,hogy vége lett a Gyűrűk Urának. Azon nőttem fel igazából, imádtam a filmet,mindegyik részét rengetegszer láttam. Akármikor láttam a harmadik részt, amikor elhajóznak a végén Bilbóék, hogy egyszer majd lesz valami folytatás, vagy valami. Igaz, ez nem folytatás, de az hogy immár mondhatni felnőttként újra átélhetem ennek a világnak a varázsát, az valami hihetetlenül jó érzés. Könyvben nem olvastam a Hobbitot, mert majd előbb a film és utána olvasom csak. De azt tudom,hogy ugye nincs olyan vastag könyv, mint a GYU, mégis két film készül belőle, szerintem nem lesznek kihagyva fontos részek, és figyelnek a részletességre. Egész évben vártam rá, és most már lehet visszaszámolni a napokat.... :)
2012. dec. 2. 11:39
 5/15 anonim ***** válasza:

A Gyűrűk ura nem ér véget ott, ahol a filmet befejezték. Olvasd el a könyvet, meg fogsz lepődni, mennyi minden kimaradt, és nem csak a végéről.


Igen, A Hobbit (régi címén A Babó) sokkal rövidebb könyv. Egyébként szerintem azért csinálnak 2 részt belőle, mert így duplán tudják beszedni a jegyárakat. Persze ez csak magánvélemény.

2012. dec. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Tudom, én csak a filmre mondtam hogy ott vége, hogy elhajóznak (meg ott már három zsepit elhasználtam már :D hiába láttam milliószor). Nem sikerült még végigolvasnom könyvben sajnos, mert suli miatt mindig volt más amit csinálnom kellett/olvasnom kellett, de szeretnék minél több Tolkien művet olvasni még, mert tetszik ez a világ, amit megalkotott. :)
2012. dec. 2. 12:03
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg nagy alkotás. Ha minél többet akarsz olvasni majd tőle, ajánlom még A szilmarilokat, és A Húrin gyermekeit is. Mindkettő nagyon jó.
2012. dec. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, terveim között szerepelnek! :)

A Hobbittal kapcsolatban kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz az imax, nem voltam még olyan moziba eddig! :)

2012. dec. 2. 12:14
 9/15 anonim ***** válasza:
én várom sztem jo lesz
2012. dec. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

1. 3. és 5. hozzászóló!

Nem az a lényeg hogy tudod előre, hogy mi fog történni benne, hanem, hogy hogyan történnek az események. A megvalósításért érdemes megnézni. És szerintem filmet nem igazán lehet könyvel összevetni. Igen elszúrt adaptációk vannak és akkor mondhatják hogy a könyv sokkal jobb, de ha jó a könyv is és a film is akkor felesleges azon lovagolni, hogy melyik a jobb, mert a kettő teljesen más dolog.

Aztán az hogy ki van dolgozva és teljesen másra gondolhatok ez alatt, mint te. Te csak a cselekményt látod a filmekben semmi többet? Én arra gondoltam, hogy annyira fantasztikusan kidolgozzák, hihetővé teszik az egész környezetet, hogy szinte elhiszed, hogy Középfölde, az a csodás világ valahol tényleg létezik (a fejünkben lévőn kívül :D) De például művészeti szempontból is nagy alkotás, és szemet gyönyörködtető. Ezek azok az okok amiért érdemes adni a mozijegyre.

A másik megjegyzésem, a kérdezőnek is új infó lesz úgy látom, neked pedig neked pedig netes barátom még annyit mondanék , hogy ne mondj ilyen légből kapott, elhamarkodott és rosszindulatú "magánvéleményeket", hogy: ...úgyis csak a pénz miatt...

Nos nem 2 hanem 3 film lesz belőle és akkor lenne igazad, hogy a nagyobb profit érdekében szabdalták szét, ha 3 rövidke filmet kapnánk, de 3 hosszút fogunk kapni. Az első film 10 perc híján 3 órás! (9 órás filmet akarsz?) Ebből következik, hogy mindenre lesz lehetőségük kitérni, sőt plusz dolgok is kerülnek a filmbe, amik nem szerepelnek a könyvben. Ezekhez Tolkien függelékeit és jegyzeteit használták fel.

2012. dec. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!