Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Film forgatáskor vagy felvétel...

Film forgatáskor vagy felvételkor mi az a kis fekete fehér tábla számokkal és szavakkal aminek a tetejét lecsapják amikor a felvétel indul? Mire jó ez? És miért csapják le?

Figyelt kérdés
[link] <-- ilyenre gondoltam.
2012. dec. 17. 23:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A felvett jelenet adatai vannak rajta. A kamerára többször is felveszik ugyanazt a jelenetet, majd pedig a vágószobában azokból illesztik össze a vetítésre szánt anyagot. Azért van jelen, hogy látható legyen hol kezdődik és ér véget az adott jelenet adott azonosítójú felvétele.


A lecsapást csak tippelni tudom, ha nem a hangja miatt (de akár jelezheti is a jelenlévőknek hogy a felvétel elindult, ne mászkáljanak vagy csináljanak zajt, a színésznek hogy mondhatja a szöveget, stb...), akkor azért hogy a mozdulatsort vegyék fel, ne csak egy vágókép legyen hogy ott tartják.

2012. dec. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Csapónak hívják, s nemcsak fekete lehet. A hasznát jól leírta az első válaszoló, jelzések nélkül elég körülményes lenne az utómunka.
2012. dec. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Jól mondták és fogalmaztak az előttem irok,csaponak hivják és tulajdonképpen többek között ez jelzi a felvétel kezdetét és végét.
2012. dec. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!